ŁKS wygrał z Termami Nerem Poddębice

Ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka wygrali w spotkaniu 32. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej 2:0 (1:0) z Termami Nerem Poddębice i wyraźnie odskoczyli od strefy spadkowej. Łodzianie ułożyli mecz pod własne dyktando i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

Spotkanie od początku było dosyć wyrównane, a obie ekipy swoich okazji szukały w strzałach z dystansu. Na początku świetną okazję zmarnował Aleksander Ślęzak, który uderzył piłkę minimalnie obok słupka. Po dwóch kwadransach poprzeczkę gospodarzy obił Michał Stryjewski. W końcu, w 35. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową do siatki miejscowych skierował Mariusz Cichowlas. Do przerwy utrzymał się rezultat 0:1.

W drugiej połowie podrażnione Termy Ner próbowały zdobyć wyrównującego gola. W 50. minucie strzał Adriana Filipiaka pewnie jednak obronił Michał Kołba. Łodzianie kontrolowali przebieg gry, a poddębiczanie nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na przejście defensywy i pokonanie golkipera gości. W 76. minucie końcowy rezultat na 2:0 ustalił Dawid Sarafiński i ŁKS wrócił z Byczyny z kompletem oczek.

Termy Ner Poddębice – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Mariusz Cichowlas 35, Dawid Sarafiński 76

Termy Ner: Chachuła – Filipiak (77′ Sesay), Gniadzik (69′ Jarczewski), Kobiera, Konieczny – Rózycki, Pabjańczyk, Kania, Owczarek, Skupiński – Okoński (35′ Salwin).

ŁKS: Kołba – Pyciak, Cichowlas, Ślęzak, Rozmus – Kocot, Kacela, Bryła (46′ Sarafiński), Golański (83′ Pawlak) – Stryjewski (60′ Nowacki), Patora.