Sztorm niestraszny dla łodzianek

UKS SMS Łódź już na szóstym miejscu w tabeli Ekstraligi kobiet. Podopieczne Marka Chojnackiego pokonały w Gdańsku miejscowy Sztorm 3:1 (0:0) w niedzielnym spotkaniu 4. kolejki. Dla gdańszczanek była to czwarta porażka w tym sezonie. Bramki dla UKS SMS zdobyły: Katarzyna Konat, Linda Dudek i Weronika Zasowska.

Po pierwszej bezbramkowej połowie łodzianki rozwiązały worek z bramkami. Dziewięć minut po zmianie stron Magdalenę Kołacz pokonała Katarzyna Konat. W 60. minucie było już 2:0, a do siatki trafiła Linda Dudek. Łodzianki nie rezygnowały z ataków i w 78. minucie trzeciego gola dla UKS SMS zdobyła Weronika Zasowska. Sztorm odpowiedział bramką Klaudii Kamińskiej w 85. minucie. W 5. kolejce łódzkie piłkarki zagrają przed własną publicznością z AZS Wrocław. Mecz zostanie rozegrany w sobotę (3 września) o 17:00.

Sztorm Gdańsk – UKS SMS Łódź 1:3 (0:0)
Bramki dla UKS SMS: Katarzyna Konat 54, Linda Dudek 60, Weronika Zasowska 78

UKS SMS Łódź: Paturaj – Zubchyk (90′ Daleszczyk), Chmal, Kurek, Konat – Kurzawa (60′ Molenda), Walak (85′ Piątkowska), Salamon,  Wiankowska – Zasowska, Dudek (80′ Osińska).
Trener: Marek Chojnacki