Pelikan nie dał rady rezerwom Legii

W rundzie wiosennej minionego sezonu Pelikan pokonał Legię II Warszawa 2:0. Mecz wówczas przełożono na inny termin, a Wojskowi zarzucali łowiczanom nieczystą grę ze zwolnieniami lekarskimi. Sprawą zainteresowały się nawet ogólnopolskie media. Nikt jednak nikomu nic nie udowodnił i sprawa się rozmyła. Dziś Legia II wzięła rewanż na zespole Bogdana Jóźwiaka (na zdjęciu).

W sobotę łowiczanie rozpoczęli odważnie i szybko mogli zdobyć gola, ale Wojciech Wojcieszyński, z odległości około 10 metrów posłał piłkę w bramkarza Legii II. W 8 minucie było jednak 1:0 dla Pelikana, po skutecznym strzale z dystansu Bartosza Bujalskiego. Wojskowi wyrównali w 37. minucie. Autorem gola był Mateusz Wieteska. Tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla Legii II za zagranie ręką obrońcy Pelikana w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Stojan Vranjeś. W drugiej połowie gra toczyła się przy lekkiej przewadze Legii II. Obie drużyny nie miały jednak klarownych okazji do zdobycia bramki i mecz zakończył się wygraną stołecznego zespołu 2:1.

Legia II Warszawa – Pelikan Łowicz 2:1 (2:1)
Bramki: Mateusz Wieteska 37, Stojan Vranjes 41-karny – Bartosz Bujalski 8

Legia II: Radosław Majecki – Jakub Szrek, Mateusz Zawal, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia – Konrad Michalak (71′ Tomasz Nawotka), Bartłomiej Urbański (46′ Adrian Małachowski), Stojan Vranjeś, Miłosz Szczepański (46′ Michał Trąbka) – Adam Ryczkowski, Sandro Kulenović (61′ Eryk Wiedłocha).
Trener: Krzysztof Dębek.

Pelikan: Przemysław Perzyna – Przemysław Bella ż, Piotr Gawlik, Bartosz Broniarek, Mateusz Kasprzyk (36′ Grzegorz Wawrzyński) – Rafał Parobczyk (88′ Michał Fabijański), Tomasz Bogołębski (64′ Krzysztof Bodziony), Daniel Bończak, Kamil Kuczak (77′ Jurij Hłuszko ż) – Bartosz Bujalski, Wojciech Wojcieszyński.
Trener: Bogdan Jóźwiak.