AKTUALNOŚCI
Certyfikat od marszałka województwa

Autorzy zwycięskich projektów, które zostaną sfinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, otrzymują certyfikaty potwierdzające wybór do realizacji. Jednym z nich jest Karol Żuchalski, który zgłosił pomysł, aby na 110-lecie istnienia Łódzkiego Klubu Sportowego wydać publikację opisującą wszystkie sekcje, jakie w nim funkcjonowały.

Certyfikat w imieniu marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, przekazał autorowi pomysłu dyrektor Kancelarii Urzędu Marcin Młynarczyk. Na realizację zadania przekazana zostanie kwota 142 tysięcy złotych. Za projektem, który został zatytułowany: 110 lat historii najstarszego Łódzkiego Klubu Sportowego, głosowało 6531 osób.

Pomysł na wydanie publikacji to jeden z dziewięciu projektów wyłonionych do dofinansowania w Łodzi. W całym województwie natomiast wybrane zostały 32 zadania – poinformował Marcin Młynarczyk na konferencji zorganizowanej przy stadionie ŁKS.

Bardzo się cieszę, że będę mógł wreszcie zrealizować swój pomysł dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Województwa, bo starałem się o jego dofinansowanie z różnych źródeł już od kilku lat – mówił Karol Żuchalski.

Teraz realizację projektu przejmuje na siebie Urząd Marszałkowski, który wybierze jego realizatorów. – Chętnie w tej realizacji pomogę, bo rozmawiałem już z kilkoma osobami, które podjęłyby się pracy przy wydawnictwie – dodał Żuchalski.

Źródło: lodzkie.pl

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o