Brunatni lepsi od Lechii Tomaszów

Drugoligowy PGE GKS Bełchatów pokonał trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1 (0:1) w sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w Bełchatowie. Po pierwszej połowie prowadziła Lechia, a bramkę zdobył Wiktor Żytek. W drugiej części spotkania Mateusza Awdziewicza pokonali zaś Bartłomiej Bartosiak i Marcin Garuch.

W pierwszej połowie stroną dominującą byli goście. Udokumentowali to bramką Wiktora Żytka. PGE GKS odpowiedział trafieniem Krystiana Pedy, ale sędziowie gola nie uznali ze względu na pozycję spaloną.

Po zmianie stron nastąpiło kilka ważnych zmian w składzie Brunatnych. Przełożyło się na to na obraz gry. Zespół Mariusza Pawlaka przejął inicjatywę. Wyrównał Bartłomiej Bartosiak, a pięć minut przed końcem wygraną drugoligowcowi dał Marcin Garuch.

PGE GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 58, Marcin Garuch 85 – Wiktor Żytek 24

PGE GKS: Lenarcik (46′ Moczadło) – Kogut, Michalski (68′ Kendzia), Waleńcik, Szubertowski (46′ Flaszka) – Pietroń (46′ Garuch), Ryszka (46′ Janasik), Kolasa (66′ Bociek), Szołtys (70′ Pietroń), Peda (46′ Bartosiak) – Giel

Lechia (I połowa): Kais Al-Ani – Tlaga, Cyran, Magdoń, Żytek – Kieplin, Golański, Bocian, Szymczak, Mirecki – Płonka.
(II połowa): Awdziewicz – Jakubczyk, Walasek, Magdoń, Kornacki – Lewiński, Szymczak, Bocian, Miarka – Rozwandowicz, Olszewski