AKTUALNOŚCI
Plusy i minusy piłkarskiego weekendu

To już siódme notowanie naszych Plusów i Minusów – pozycji, która cieszy się coraz większą popularnością naszych czytelników. Dostaliśmy kilkanaście propozycji od internautów aby uwzględnić ich spostrzeżenia w naszym rankingu. Przypominamy jednocześnie, że nasze podsumowanie potraktować należy jako zabawę.

Plusy
1. Lechia Tomaszów. To niesamowite, ale forma tomaszowskiej drużyny zmienia się jak w kalejdoskopie. Tydzień temu zespół Bogdana Jóźwiaka dostał duży minus, a dziś zasłużył na wielki plus. To co zagrał w Aleksandrowie Łódzkim, można ocenić mianem Futbol Totalny. Sokół, który do niedawna myślał o II lidze, został zrównany z ziemią. 6:0 było najniższym wymiarem kary, a patrząc na grę Marcina Mireckiego ręce same składały się do oklasków.

2. LKS Kwiatkowice. Mały wiejski klub z gminy Wodzierady jest postrachem wszystkich drużyn grających w IV lidze łódzkiej. W niedzielę wybił z głowy III ligę Termom Nerowi Poddębice. Kwiatkowiczanie notują świetną serię zwycięskich meczów. Wygrana z Termami była już siódmą z rzędu. To idealny przykład jak można zbudować silną drużynę bez znanych nazwisk. Duże brawa za postawę.

3. Unia Skierniewice i Kamil Sabiłło. Unia nie zwalnia tempa i w świetny sposób żegna się z IV ligą łódzką. Tuzin strzelonych bramek plus siedem trafień najlepszego snajpera Unii zasługują na uznanie. W obecnej formie skierniewicka drużyna spokojnie poradziłaby sobie w III lidze. Na ewentualne wzmocnienia przed nowym sezonem jest jeszcze trochę czasu.

Minusy

1. Warta Sieradz. Nie da się patrzeć na grę sieradzkiej drużyny w rundzie wiosennej. Drużyna, która ma jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie w III lidze, pojechała do Wikielca i arcyważny mecz przegrała. Wcześniej tylko zremisowała z Turem Bielsk Podlaski. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zamiast meczów z Pelikanem Łowicz czy Sokołem Aleksandrów do Sieradza przyjeżdżać będzie Omega Kleszczów czy RKS Radomsko.

2. PGE GKS Bełchatów. To samo co o Warcie Sieradz można napisać o drugoligowcach z Bełchatowa. Zmiana trenera niewiele pomogła, a Brunatni niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej. Artur Derbin nie odmienił zespołu, który gra chaotycznie, a dobre mecze przeplata bardzo słabymi. A przecież wygrana 1:0 z Legią Warszawa na Łazienkowskiej, na inaugurację sezonu Ekstraklasy, to wcale nie prehistoria. Tymczasem cztery lata później bełchatowianie mogą zagrać w III lidze. Niepojęte.

3. Sokół Aleksandrów. Na długo jeszcze kibice tej drużyny zapamiętają sromotne lanie z Lechią Tomaszów. Przed rundą wiosenną niektórzy działacze Sokoła zapowiadali wszem i wobec o chęci zaatakowania II ligi. Tymczasem spotkanie z Lechią Tomaszów odsłoniło wszystkie braki w zespole Piotra Kupki. Środek tabeli III ligi to obecnie wszystko na co stać zespół Sokoła.

12
Dodaj komentarz

12 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
10 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Jej

Do kibic ,,,,Buczek gra jak pwinni grać od wiosny a jeżeli będziemy dalej grać ,będą 4 duże wzmocnienienia ,bez odejść a wódz do drużyny się nie wtrąca i każdy by chciał takiego komfortu

Sołtys wsi

Czemu tylko piszecie o 3 lidze i 4 a nic o niższych. Trochę mało tych informacji.