Pelikan nie powstrzymał RTS Widzewa

Bez niespodzianki w Łowiczu. Pelikan po raz drugi w tym sezonie przegrał z RTS Widzewem Łódź. Tym razem, w przeciwieństwie do meczu jesiennego, zasłużenie. Podopieczni Franciszka Smudy kontrolowali mecz od pierwszej właściwie minuty i po spotkaniu mogli cieszyć się z kolejnej wygranej, która przybliża ich do awansu.

Już w 2. minucie RTS Widzew mógł prowadzić 1:0, ale strzał Marka Zuziaka obronił Patryk Orzeł. Bramkarz Pelikana spisał się świetnie również osiem minut później, kiedy to zatrzymał uderzenie Roberta Demjana. W odpowiedzi potężnie z dystansu huknął Rafał Parobczyk. Mocny strzał z trudem na róg wybił Maciej Humerski. W 20. minucie Orłowi dopisało szczęście. Piłka po strzale głową Demjana trafiła bowiem w słupek. Podopieczni Franciszka Smudy dalej atakowali i w 26. minucie dopięli swego. Princewill Okachi faulował w polu karnym Zuziaka. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Michalski.

Dziewięć minut po wznowieniu gry goście podwyższyli prowadzenie. Na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Marek Zuziak i Orzeł zmuszony był wyciągać piłkę z bramki. Marcin Płuska postawił w 61. minucie wszystko na jedną kartę i dokonał podwójnej zmiany. Na boisku pojawili się Michał Adamczyk i Maciej Balik. Nie przyniosło to jednak efektu. Łodzianie nie pozwolili gospodarzom na stworzenie podbramkowych sytuacji i zasłużenie zeszli z boiska z trzema punktami. W 84. minucie trzeciego gola strzałem z rzutu karnego zdobył Daniel Mąka. Chwilę wcześniej w polu karnym sfaulował go Daniel Bończak. Na 4:0 podwyższył Robert Demjan, a wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Michał Wrzesiński.

Pelikan Łowicz – RTS Widzew Łódź 1:4 (0:1)
Bramki: Michał Wrzesiński 90 – Mateusz Michalski 27-karny, Marek Zuziak 54, Daniel Mąka 84-karny, Robert Demjan 88

Pelikan: Orzeł – Broniarek ż, Wawrzyński, Gawlik – Mycka (61′ Adamczyk), Kuczak, Parobczyk (28′ Bończak ż), Dybiec, Okachi – Wrzesiński, Bistuła (61′ Balik)

RTS Widzew: Humerski – Zieleniecki ż, Niedziela, Pigiel, Sylwestrzak – Michalski (78′ Mąka), Kazimierowicz (73′ Miller), Falon (55′ Pieńkowski), Kristo (86′ Pięczek), Zuziak – Demjan