Trzy punkty Widzewa Łódź w Radomiu

Widzew Łódź jest mocny! W meczu na szczycie II ligi podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego wygrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:0 (1:0). Była to pierwsza w tym sezonie porażka drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Banasika na swoim stadionie. Po tej wygranej Widzew jest coraz bliżej mistrzostwa rundy jesiennej.

Już w 3. minucie goście mieli okazję na gola, ale Dario Kristo spudłował. Potem mecz się wyrównał, walczono głównie w środku pola. Dopiero w 40. minucie na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Kristo i zupełnie zaskoczył bramkarza miejscowych. Odważnie zaczęli drugie 45 minut gospodarze. Nie zagrozili jednak bramce Widzewa. Jedyną ich zdobyczą był rzut wolny. Widzew odpowiedział groźnym strzałem Filipa Mihaljevića. W 58. minucie znakomitą okazję na gola miał Kristo, który strzelał z 12 metrów. Obrońcy Radomiaka zablokowali jednak jego strzał. Z kolei bramkarza Widzewa próbował zaskoczyć Leandro Rossi. W 82 minucie niektórzy kibice gospodarzy widzieli już piłkę w siatce Widzewa. Za wcześnie jednak. Piłkę na linii bramkowej zatrzymali obrońcy gości. Gospodarze przycisnęli w końcowych minutach, ale nie zdołali wyrównać. To była 10 ligowa wygrana widzewiaków w tym sezonie i czwarta na wyjeździe.

Radomiak Radom – Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Dario Kristo 40
Widzew: Wolański, Kozłowski, Sylwestrzak ż, Zieleniecki, Pięćzek – Michalski ż (70′ Kamiński), Kristo, Gutowski, Kazimierowicz (77′ Gibas) – Banaszek (54′ Świderski), Mihajlević (63′ Mąka)