Brunatni już na ligowym podium

Chwilowy kryzys formy jest już najprawdopodobniej za piłkarzami PGE GKS Bełchatów. Drużyna trenera Artura Derbina sprawiła swojemu trenerowi imieninowy i zarazem urodzinowy prezent. Brunatni pokonali ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki II ligi i awansowali w ligowej tabeli na trzecie miejsce. Wygraną dał gol Bartłomieja Bartosiaka.

To nie był piękny piłkarsko mecz. Obie drużyny włożyły jednak w niego wiele walki, skupiając swoje boiskowe poczynania bardziej na obronie niż na grze w ataku. O zwycięstwie zdecydowała akcja z 48. minuty. Bartosz Biel idealnie zgrał piłkę do Bartłomieja Bartosiaka, a napastnik PGE GKS umieścił ją w bramce. Goście po stracie gola zaczęli śmielej atakować i w ostatnich minutach pod bramką Pawła Lenarcika nie brakowało gorących spięć. Podopieczni trenera Artura Derbina wytrzymali jednak nerwowo, nie popełnili błędu i po końcowym gwizdku arbitra mogli cieszyć się z kompletu punktów. To siódma wygrana bełchatowian w tym sezonie, w tym piąta przed własną publicznością.

PGE GKS Bełchatów – ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0)
Bramka: Bartłomiej Bartosiak 48

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik, Michalski, Grzelak – Tylec (67′ Szymorek), Czajkowski, Ryszka (82′ Bociek), Mularczyk. Biel – Bartosiak (90′ Setla)