Orkan Buczek wygrał derby powiatu łaskiego

Prestiżowa wygrana GKS Orkana Buczek z LKS Kwiatkowice w meczu 11. kolejki IV ligi łódzkiej. Podopieczni trenera Tomasza Kmiecika pokonali rywala 1:0 (0:0). Wygrana jest tym cenniejsza, że były to derby powiatu łaskiego. Obie miejscowości dzieli odległość około 30 kilometrów. Dzięki wygranej buczkowianie wyprzedzili w czwartoligowej tabeli zespół z Kwiatkowic i plasują się na czwartym miejscu.

Pogodna październikowa niedziela przyciągnęła na kameralny obiekt w Buczku kilkaset osób, które były świadkami wyrównanego i ciekawego widowiska. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na grze obronnej, nie dopuszczając rywala pod własną bramkę. O wygranej gospodarzy zdecydowała akcja z 70. minuty. Do bramki kwiatkowiczan trafił Łukasz Serafinowicz i jak się okazało był to gol na wagę trzech punktów. W końcówce obie drużyny miały okazje bramkowe, których jednak nie wykorzystały.

GKS Orkan Buczek – LKS Kwiatkowice 1:0 (0:0)
Bramka: Łukasz Serafinowicz 70

Orkan: Chachuła – Niciak, Matuszczyk, Dolot, Serafinowicz (82′ Puchalski) – Kowalski, Siewiera, Wojtczyk, Lewandowski – Cukiernik (50′ Sławiński), Burski (84′ Berłowski).

LKS Kwiatkowice: Michalak – Kubiak, Pacholczyk, Sosnowski, Sut – Rakowski (77′ Ochencki), Stasiak, Dominik Woźniak, Michał Bogdan (82′ Stegliński) – Pękała (69′ Szmidt), Nowak (77′ Mariusz Woźniak).