Zwycięstwo Gatty po widowiskowym meczu

Nie było niespodzianki w meczu 18. kolejki futsalowej ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski z Gatty Active Zduńska Wola pewnie pokonali we własnej hali AZS UG Gdańsk 7:4 (2:0). Bohaterem spotkania był Daniel Krawczyk, który strzelił trzy gole. Dzięki wygranej zduńskowolanie awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli, choć najgroźniejsi rywale dopiero będą grać.

Już w .2 minucie miejscowi mogli prowadzić, ale Norbert Dregier trafił w słupek. Kilka minut później niezawodny Daniel Krawczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem AZS i było 1:0. Jeszcze w pierwszej połowie drugą bramkę dla Gatty dołożył Mariusz Milewski.

W pierwszych trzech minutach drugiej odsłony padły dwa gole dla miejscowych. Goście odpowiedzieli wprawdzie bramką, lecz gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 27. minucie Daniel Krawczyk po raz trzeci trafił zresztą do bramki gdańszczan. Pięć minut później czerwoną kartką upomniany został Maksym Pautiak z Gatty. Ostatecznie Gatta, po szalonym meczu, wygrała 7:4.

Gatta Active Zduńska Wola – AZS UG Gdańsk 7:4 (2:0)
Bramki dla Gatty: Daniel Krawczyk 3, Igor Sobalczyk 2, Mariusz Milewski, Arkadiusz Szypczyński