AKTUALNOŚCI
Prezesi OZPN kierownikami delegatur?

Działalność Okręgowych Związków Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach w obecnej formie nieuchronnie zbliża się do końca. Rozgrywki sezonu 2018/2019 były ostatnimi, które prowadziły OZPN-y. Od nowego sezonu 2019/2020, zgodnie z uchwałą PZPN, wszystkie rozgrywki prowadzone będą przez Łódzki Związek Piłki Nożnej.

plecaki-sportowe-keeza

To ŁZPN będzie odpowiedzialny za terminarze, karomierze oraz weryfikacje rozgrywek. Przypomnijmy, że Zarząd PZPN postanowił, że od 1 lipca 2019 roku wszystkie rozgrywki piłki nożnej odbywające się na terenie działania Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej, mogą być prowadzone wyłącznie przez związki – jako organizacje członkowskie PZPN – lub działając z ich upoważnienia jednostki organizacyjne danego WZPN, nie posiadające osobowości prawnej.

Oznacza to w praktyce to, że na terenach dawnych okręgów powstaną delegatury – piotrkowska, sieradzka i skierniewicka. I najprawdopodobniej dotychczasowi prezesi będą kierownikami tych delegatur. Chodzi o Stanisława Sipę (OZPN Piotrków), Jana Łochowskiego (OZPN Sieradz) i Rafała Rożka (OZPN Skierniewice).

Decyzja o zatrudnianiu pracowników delegatur (oddziałów terenowych) zależała jednak będzie już od organu wojewódzkiego, czyli Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

10
Dodaj komentarz

10 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
9 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Adam

Pewnie zróbcie okregowki po 10 drużyn to będzie git… A b klasy po 20… Co za barany to piszą….

AntyFanStaśka

Jakże strasznie mnie to cieszy! 😉

Obiektywny

W okregowkach powinno być po 14 zespołów.

Kibic

Ja myślę ze powinno się zapytać klubów dla dobra piłki. Jeśli po zmianie na 14 drużyn przez tyle lat było ok a tezaz czytam komentarze spadkowiczow bo liczą na cud tak jak w tamtym roku to coś jest nie tak. Mam nadzieję że łódź rozsądnie podejmie decyzję dla dobra klubów. Przypomnijmy że prawie co rok jest probrem z utrzymaniem boisk na wiosnę bo nie są zdatne do gry.

Ddd

Najpierw płakali kluby w Piotrkowie że okręgowa ponosi za duże koszty. Jak teraz jest dobrze bo 14 drużyn i mniej wyjazdów po 100 km. Nie trzeba grać w tygodniu to źle. Podejżewam że te komentarze piszą spadkowicze. Panowie byt się załatwia na boisku a nie za zielonym stole.

rks-radomsko-keeza