AKTUALNOŚCI
Prezesi OZPN kierownikami delegatur?

Działalność Okręgowych Związków Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach w obecnej formie nieuchronnie zbliża się do końca. Rozgrywki sezonu 2018/2019 były ostatnimi, które prowadziły OZPN-y. Od nowego sezonu 2019/2020, zgodnie z uchwałą PZPN, wszystkie rozgrywki prowadzone będą przez Łódzki Związek Piłki Nożnej.


keeza komplety sportowe

To ŁZPN będzie odpowiedzialny za terminarze, karomierze oraz weryfikacje rozgrywek. Przypomnijmy, że Zarząd PZPN postanowił, że od 1 lipca 2019 roku wszystkie rozgrywki piłki nożnej odbywające się na terenie działania Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej, mogą być prowadzone wyłącznie przez związki – jako organizacje członkowskie PZPN – lub działając z ich upoważnienia jednostki organizacyjne danego WZPN, nie posiadające osobowości prawnej.

Oznacza to w praktyce to, że na terenach dawnych okręgów powstaną delegatury – piotrkowska, sieradzka i skierniewicka. I najprawdopodobniej dotychczasowi prezesi będą kierownikami tych delegatur. Chodzi o Stanisława Sipę (OZPN Piotrków), Jana Łochowskiego (OZPN Sieradz) i Rafała Rożka (OZPN Skierniewice).

Decyzja o zatrudnianiu pracowników delegatur (oddziałów terenowych) zależała jednak będzie już od organu wojewódzkiego, czyli Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
5 lat temu

Pewnie zróbcie okregowki po 10 drużyn to będzie git… A b klasy po 20… Co za barany to piszą….

AntyFanStaśka
5 lat temu

Jakże strasznie mnie to cieszy! 😉

Obiektywny
5 lat temu

W okregowkach powinno być po 14 zespołów.

Kibic
5 lat temu

Ja myślę ze powinno się zapytać klubów dla dobra piłki. Jeśli po zmianie na 14 drużyn przez tyle lat było ok a tezaz czytam komentarze spadkowiczow bo liczą na cud tak jak w tamtym roku to coś jest nie tak. Mam nadzieję że łódź rozsądnie podejmie decyzję dla dobra klubów. Przypomnijmy że prawie co rok jest probrem z utrzymaniem boisk na wiosnę bo nie są zdatne do gry.

Ddd
5 lat temu

Najpierw płakali kluby w Piotrkowie że okręgowa ponosi za duże koszty. Jak teraz jest dobrze bo 14 drużyn i mniej wyjazdów po 100 km. Nie trzeba grać w tygodniu to źle. Podejżewam że te komentarze piszą spadkowicze. Panowie byt się załatwia na boisku a nie za zielonym stole.