Koncertowy sparing ŁKS Łódź

Beniaminek Lotto Ekstraklasy ŁKS Łódź pokonał w pierwszym letnim sparingu Wisłę Płock, która także gra w elicie, aż 4:0 (2:0). Czwartego gola strzelił Ricardo Guima. To jeden z tych piłkarzy, których klub z alei Unii 2 pozyskał latem. Za tydzień (29 czerwca) łodzianie zmierzą się na swoim boisku z beniaminkiem I ligi Radomiakiem Radom.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala dominowali na boisku. Byli zespołem zdecydowanie lepszym i spokojnie mogli wygrać wyżej. ŁKS zaprezentował wiele składnych akcji. Prowadzenie objął w 29. minucie po skutecznym strzale Dani Ramireza zza pola karnego. Na 2:0 podwyższył Bartłomiej Kalinkowski. On także strzelał z odległości większej niż 16 metrów.
Gol na 3:0 padł pod strzale samobójczym jednego z obrońców Wisły. Wynik spotkania ustalił nowy nabytek ŁKS Ricardo Guima.

ŁKS Łódź – Wisła Płock 4:0 (2:0)
Bramki: Dani Ramirez 29, Bartłomiej Kalinkowski 41, samobójczy 60, Ricardo Guima 83

ŁKS. I połowa: Kołba – Grzesik, Sobociński, Juraszek, Rozmus – Bryła, Kalinkowski, Srnić, Łuczak, Ramirez – Kujawa. II połowa: Budzyński – Bogusz, Rozwandowicz, Dampc, Klimczak – Pyrdoł, Piątek, Pirulo, Guima, Wolski – Sekulski.