Głowy na miarę zwycięstwa

W środę 16 lutego na boisku w Bełchatowie drużyna PGE GKS Bełchatów (Młoda Ekstraklasa) rozegrała mecz kontrolny z IV-ligową Pogonią Ekolog Zduńska Wola.

Trzy bramki zdobyte strzałami głową dały zwycięstwo drużynie PGE GKS. Młodzieżówka z Bełchatowa wygrała na „sztucznej” 4:2 (2:2).

Pierwsze dwie bramki dla młodych „Brunatnych” zdobył głową Krystian Pieczara, któremu w 15. i 37. minucie asystował Mikołaj Grzelak. Trafienie na 3:2 było dziełem Kamila Piekielnego (indywidualna akcja w 70. minucie) a wynik ustalił Piotr Witasik (82. głową po asyście Łukasza Wrońskiego).

GKS BEŁCHATÓW (Młoda Ekstraklasa) – POGOŃ EKOLOG ZDUŃSKA WOLA 4:2 (2:2)
Bramki: Mikołaj Kałuda i Bartosz Bronka – Pogoń Ekolog, Krystian Pieczara x2, Kamil Piekielny, Piotr Witasik – PGE GKS.

POGOŃ EKOLOG – SKŁAD:
Krzysztof Gruchaj – Rafał Swędrowski, Rafał Augustyniak, Mateusz Kołuda, Mikołaj Kałuda – Artur Górzawski, Łukasz Szczepański, Kamil Radomski, Konrad Jerzak – Bartosz Bronka, Mariusz Stępiński
PO PRZERWIE ZAGRALI:
Mateusz Pyrkowski – Bartłomiej Kubicki, Marcin Kosecki, Radosław Badowski, Rafał Porada, Maciej Domagała

Z powodu choroby i kontuzji nie mogli zagrać:
Mateusz Boruń i Marcin Konieczny (choroba), Bartłomiej Strzelczyk (kontuzja)

SKŁAD GKS:
Błażejewski – Smuga (60. Sadziński), Michalski (46. Gadomski), Wróbel B. (46. Witasik), Flis (60. Grzelak) – Kaczmarek (40. Piekielny), Zawieja (46. Gul), Bartosiak M. (46. Mielczarek), Grzelak (46. Wroński Ł.) – Pieczara (70. Zięba) – Zięba (46. Karbownik)

Następny mecz kontrolny drużyna Pogoni Ekolog rozegra na sztucznym boisku w Kleszczowie w sobotę 19 lutego o godzinie 13:00 z Omegą Kleszczów.

Źrodło: PGE GKS Bełchatów, Pogoń Ekolog Zduńska Wola