Podział punktów Widzewa z GKS Katowice

W obecności ponad 17 tysięcy widzów Widzew Łódź zremisował z GKS Katowice 1:1 (1:1) w spotkaniu 14. kolejki II ligi. Łodzianie nie wykorzystali tym samym ogromnej szansy na objęcie fotela lidera. Wcześniej bowiem swoje spotkanie zremisowała Resovia. Drużyna Marcina Kaczmarka ma na koncie 28 punktów i zajmuje drugie miejsce.

Rozpoczęło się znakomicie. W 7. minucie z osiemnastu metrów na bramkę strzał oddał Bartłomiej Poczobut i Bartosz Mrozek musiał wyjmować piłkę z bramki. Widzew kontynuował natarcie. Niespełna kwadrans po strzeleniu pierwszego gola mogło być 2:0. Uderzenie głową Daniela Tanżyny wybili z linii bramkowej obrońcy. Skrzydła Widzewowi podcięła akcja z 28. minuty. Fatalnie zachował się Sebastian Zieleniecki, a jego błąd wykorzystał Daniel Rogalski i doprowadził do wyrównania. Obie drużyny miały w pierwszej połowie jeszcze okazje do strzelenia bramek, ale do szatni zeszły z remisem 1:1.

Po zmianie stron nadal mecz mógł się podobać. Był prowadzony w szybkim tempie, a obie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiego gola. Meczową piłkę miał w 88. minucie Przemysław Kita. Po dośrodkowaniu rezerwowego Christophera Mandiangu główkował jednak niecelnie. Chwilę później Wojciech Pawłowski dalekim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Widzew Łódź – GKS Katowice 1:1 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Poczobut 7 – Dawid Rogalski 28

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Zieleniecki, Tanżyna, Kordas (65′ Pięczek) – Mąka (75′ Mandiangu), Możdżeń (69′ Radwański), Poczobut, Kita, Gutowski (80′ Ameyaw) – Robak