Rycerze Wiosny znów lepsi od Pasów

Piłkarze beniaminka PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź pokonali w niedzielę, na stadionie przy alei Unii 2, Cracovię 1:0 (0:0). Była to druga w tym roku ligowa wygrana Rycerzy Wiosny z zespołem spod Wawelu, bo 27 lipca wygrali wyjazdowe spotkanie 2:1. Dzięki wygranej łodzianie mają na koncie 14 punktów, tyle samo co Arka Gdynia. Łodzianie tracą punkt do tzw. bezpiecznej strefy.

Pierwsi okazję na gola w niedzielnym meczu mieli krakowianie, ale bramkarz ŁKS obronił strzał głową Pelle. Kilka minut później dobrą okazję zmarnował Rafael Lopes. W 27. minucie skontrował ŁKS, ale przestrzelił Maciej Wolski. Ten sam zawodnik nie trafił czysto w piłkę w 45. minucie mając przed sobą pustą bramkę.

W 52. minucie łodzianie dopięli swego po golu z rzutu karnego Daniego Ramireza. Trzy minuty później mogło być 2:0 dla miejscowych, ale Michal Pesković wybił piłkę po strzale Guimy. Łodzianie nie zwalniali i w 75. minucie stworzyli sobie dogodną bramkową okazję. Nie wykorzystał jej jednak Jan Grzesik. W ostatnich minutach Pasy przycisnęły, ale to ŁKS miał wyśmienitą okazję na gola. Już w doliczonym czasie gry popisowo spudłował jednak Bartłomiej Kalinkowski.

W sobotę (7 grudnia) łodzianie zagrają wyjazdowy mecz z Lechem Poznań prowadzonym przez wielunianina Dariusza Żurawia.

ŁKS Łódź – Cracovia 1:0 (0:0)
Bramka: Dani Ramirez 52-karny

ŁKS: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Piątek, Guima, Pirulo (71′ Kalinkowski) – Wolski (90+4′ Rozmus), Sekulski (78′ Kujawa), Ramirez.