AKTUALNOŚCI
PZP wesprze związek, kluby i piłkarzy

Polski Związek Piłkarzy, na czele którego stoi Euzebiusz Smolarek, zgłosił gotowość udziału w pracach grup roboczych PZPN oraz Ekstraklasy S.A. nad zasadami kontynuowania rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Będzie to możliwe oczywiście w momencie odwołania przez Prezesa Rady Ministrów stanu epidemii w Polsce oraz umożliwienia tym samym organizowania imprez masowych.

PZP już kilkanaście dni temu podjął działania, które rozpoczął we współpracy z partnerami społecznymi i innymi podmiotami. Ich celem jest pomoc w przejściu przez tę trudną sytuację oraz wypracowanie modelu działania, który zminimalizuje skutki obecnego kryzysu – mówi Euzebiusz Smolarek.W ostatnich dniach rozmawiałem między innymi z przedstawicielami Związków Piłkarzy z innych krajów. Celem rozmów było wypracowanie wspólnego modelu dalszego działania. Naszą rolą jest pomoc nie tylko Zawodnikom Ekstraklasy, ale przede wszystkim w niższych ligach rozgrywkowych, gdzie środków finansowych jest dużo mniej. Już teraz PZP otrzymuje informacje o opóźnieniach w wypłacie wynagrodzeń bądź przesunięcia terminu ich płatności. Stąd też oficjalnie poinformowaliśmy Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasę S.A. o gotowości do udziału w pracach grup roboczych, których celem byłoby wypracowanie odpowiednich mechanizmów chroniących wszystkich interesariuszy polskiej piłki nożnej – dodał Smolarek.

Związek wysłał też zapytania do kilkunastu tysięcy swoich członków z prośbą o aktualną informację o sytuacji finansowo-organizacyjnej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments