Mirecki-show w Lipcach Reymontowskich

To był mecz Marcina Mireckiego. Popularny Miro strzelił dla Ceramiki Opoczno wszystkie cztery gole w spotkaniu 15. kolejki rundy jesiennej IV ligi z Jutrzenką Drzewce, a jego zespół wygrał spotkanie na boisku w Lipcach Reymontowskich 4:1 (3:0). Było to pierwsze ligowe zwycięstwo opocznian w tym sezonie. Ceramika ma na koncie sześć punktów i jest przedostatnia w tabeli IV ligi.

Już po 12 minutach było wiadomo, że zwycięzca może być tylko jeden, bo goście prowadzili 3:0. Szybko zdobyte prowadzenie sprawiło, że tempo meczu siadło. Gospodarze nie wierzyli, że są w stanie sforsować obronę przyjezdnych, a i Ceramika nie forsowała tempa.

W 75 minucie Marcin Mirecki strzelił swojego czwartego gola. Jutrzenkę stać było jedynie na honorowe trafienie autorstwa Cezarego Dominiaka.

Jutrzenka Drzewce – Ceramika Opoczno 1:4 (0:3)
Bramki: Cezary Dominiak 79 – Marcin Mirecki 6, 11, 12, 75

Jutrzenka: Niewiadomski – Turek, Matusiak, Szubert, Kopeć – Frontczak, Kowara (60′ Bolek), Dominiak, Paweł Krawczyk (60′ Dobrzański) – Kopa, Koperniak.

Ceramika: Gwarda – Telus, Korczyński (60′ Bednarczyk), Serek, Białas (72′ Stanios) – Rak (78′ Kaczmarczyk), Matysiak, Wijata, Mirecki – Giełzak (72′ Hasse), Meto (78′ Świątek)