AKTUALNOŚCI
Kamil Szymczak tymczasowym trenerem

Do końca rundy jesiennej grającym szkoleniowcem trzecioligowej Lechii Tomaszów będzie, jak nieoficjalnie dowiedział się Łódzki Futbol, najbardziej doświadczony zawodnik drużyny Kamil Szymczak (na zdjęciu). Poprowadził on poniedziałkowe zajęcia drużyny – wracając po kilkunastodniowej nieobecności spowodowanej zakażeniem koronawirusem.

Szymczaka zabrakło w ostatnich meczach Lechii i było to widać w poczynaniach drużyny. 33-latek po raz ostatni zagrał 31 października w Łowiczu z Pelikanem (2:3). Strzelił tam zresztą gola w ostatniej minucie meczu. W obecnym sezonie ma na koncie pięć trafień i jest najskuteczniejszym piłkarzem swojego zespołu.

Oficjalnie Szymczak będzie prowadził Lechię z Kamilem Lewińskim. Nie ma bowiem wymaganych uprawnień do trenowania drużyn nawet w klasie okręgowej czy IV lidze (UEFA C). Klub wystąpi do ŁZPN, aby posiadający uprawnienia UEFA B Lewiński mógł warunkowo poprowadzić Lechię w dwóch lub trzech (jeśli spotkanie z Błonianką rozegrane zostanie jesienią) meczach w 2020 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
KrzyH
6 miesięcy temu

nie przyznawać zgody! może by się R. Pomykała z tym zmierzył!

Rrsiek Lechista
6 miesięcy temu

tak trudnego czasu LECHIII JESZCZE NIE NIE BYLO ZYCZE KAZIOWII I LEWEMU POWODZENIA