TMS SMS Łódź ma autostradę do złota

10 punktów w pięciu ostatnich spotkaniach – taki bilans da upragnione mistrzostwo Polski piłkarkom TME SMS Łódź. Zespół Marka Chojnackiego wygrał w niedzielę być może najważniejszy mecz sezonu pokonując na wyjeździe drużynę Czarnych Sosnowiec 3:2 (2:0). Łodzianki prowadziły już 3:0, ale ostatni kwadrans należał do miejscowych.

W pierwszej połowie na listę strzelczyń wpisały się Dominika Kopińska i Anna Rędzia. Kiedy w 74. minucie na 3:0 podwyższyła Klaudia Jedlińska wydawało się, że jest po meczu. Sosnowiczanki nie zrezygnowały jednak z walki. Lilana Kostowa i Alicja Materek zdobyły w odstępie sześciu minut dwa gole i w 81. minucie było już tylko 2:3. Łodzianki nie pozwoliły na więcej i po końcowym gwizdku mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

30 kwietnia o 12:45 podejmą Górnika Łęczna i jeśli również w tym meczu zainkasują komplet punktów to praktycznie przypieczętują mistrzostwo Polski.

Czarni Sosnowiec – TME SMS Łódź 2:3 (0:2)
Bramki: Lilana Kostowa 75, Alicja Materek 81 – Dominka Kopińska 28, Anna Rędzia 34, Klaudia Jedlińska 74