Falstart Startu Brzeziny

Zjednoczeni Stryków pewnie wygrali ze Startem Brzeziny 3:0 (1:0) w meczu 20. kolejki IV ligi łódzkiej. Strykowianie mogli wygrać zdecydowanie wyżej, ale w wielu sytuacjach zabrakło skuteczności. Tym samym podopieczni Tomasza Szcześniaka awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Już od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga gości. Strykowianie zepchnęli Start do defensywy i co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką Dariusza Słowińskiego. Goście grali bardzo pewnie w defensywie i znakomicie przeprowadzali akcje ofensywne. W wielu przypadkach brakowało jednak wykończenia. Brzezinianie grali bardzo chaotycznie i popełniali sporo indywidualnych błędów. Po dwóch kwadransach gry przyjezdni zwolnili tempo meczu i spotkanie się wyrównało. Gospodarze starali się śmielej zaatakować, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. W 42. minucie po zamieszaniu w polu karnym i zderzeniu z obrońcą, piłkę do siatki posłał Łukasz Nagański i strykowianie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie do odrabiania strat ruszyli podopieczni Łukasza Bartczaka. Dwie szybkie akcje lewą stroną boiska nie przyniosły wyrównującego gola. Od tego momentu ponownie inicjatywę przejęli piłkarze ze Strykowa. W 60. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne z bliskiej odległości piłkę głową uderzył Robert Kowalczyk, a śliska futbolówka wypadła z rąk Słowińskiego. Po dobitce napastnika Zjednoczonych po raz drugi ugrzęzła w bramce. Goście poszli za ciosem. W 75. minucie za faul taktyczny z boiska wyleciał Waldemar Pabiniak i Start kończył ten mecz w dziesiątkę. Chwilę później z rzutu wolnego wspaniałym golem popisał się Robert Kowalczyk. W końcówce strykowianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale wynik nie uległ już zmianie i Zjednoczeni wygrali w Brzezinach 3:0.

Start Brzeziny – Zjednoczeni Stryków 0:3 (0:2)
Bramki: Łukasz Nagański 42, Robert Kowalczyk 60, 76

Start: Słowiński – Ryplewicz ż, Pabiniak cz 75′, Borowski (70′ Swaczyna), Kaźmierczak – Knera, Rosiak (70′ Szubert), Grzywacz (46′ Mordon), Olszewski, Mikołajczyk (60′ Lech) – Bernat.

Zjednoczeni: Pająk – Wróblewski, Sender, Bełdziński, Podedworny (61′ Szubert) – Lenart, Buchowicz, Kluge (77′ Białek), Drogosz (81′ Siuto) – Balcerek, Nagański (46′ Kowalczyk).

Sędziował: Mariusz Chodorowicz (WS Piotrków)