Wysoka wygrana Bełchatowa

W rozegranym na głównej płycie meczu kontrolnym przygotowująca się do ligowego spotkania z Olimpia Grudziądz drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała z drugoligowym Rakowem Częstochowa 5:1 (2:0). Wygrana bełchatowian nie podlegała żadnej dyskusji.

Bramki dla „Brunatnych” zdobyli: Hristijan Kirovski 2, Daniils Turkovs, Andreja Prokić i Szymon Sawala, a dla Rakowa Adrian Świerk. W 25. minucie rzut karny wybronił Arkadiusz Malarz.

Strzelanie zaczęło się w 20. minucie, kiedy po dynamicznym rajdzie Mateusza Maka w pole karne, bramkarz Rakowa interweniował nieprzepisowo a karnego na bramkę zamienił Hristijan Kirovski. Ten sam zawodnik tuż przed końcem pierwszej połowy płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania po asyście Mateusza Maka.

Po zmianie stron zmienił się także skład PGE GKS Bełchatów, który wbił rywalom trzy bramki, ale także pozwolił na stworzenie sytuacji gościom, z których jedną wykorzystał Adrian Świerk. Wcześniej jednak do bramki Rakowa trafiali giekaesiacy: najpierw z rzutu wolnego ostro zacentrował Marcin Flis a strzał głową Danilisa Turkovsa całkowicie zaskoczył częstochowskiego golkipera, a trzy minuty później Andreja Prokić mierzonym lobem dał prowadzenie 4:0. W ostatniej ciekawej akcji sparingu, Łukasz Wroński wycofał piłkę na jedenasty metr, skąd precyzyjnie uderzył Szymon Sawala ustalając wynik na 5:1.

PGE GKS: Arkadiusz Malarz (46′ Damian Podleśny) – Adrian Basta (46′ Alexis Norambuena, 70′ Bartosz Turniak), Szymon Sawala (46′ Paweł Baranowski), Marcin Flis, Alexis Norambuena (46′ Krzysztof Michalak, 70′ Mateusz Szymorek) – Mateusz Mak (46′ Łukasz Wroński), Damian Szymański (46′ Szymon Sawala), Grzegorz Baran (46′ Patryk Rachwał), Michał Mak (46′ Andreja Prokić,  70′ Michał Renusz) – Kamil Poźniak (60′ Bartłomiej Bartosiak), Hristijan Kirovski (46′ Daniils Turkovs).

Źródło: gksbelchatow.com