Pelikan zremisował z liderem

Niespodzianką zakończyło się spotkanie 11. kolejki I ligi kobiet (grupa północna) pomiędzy Pelikanem Łowicz i Olimpią Szczecin. Łowiczanki zremisowały z drużyną lidera tabeli 1:1 (0:0). Podopieczne trenera Michała Adamczyka prowadziły od 53. minuty po trafieniu Martyny Wiankowskiej.

Olimpia wyrównała na trzynaście minut przed końcem spotkania po trafieniu Justyny Siwek.

– W ciemno przed meczem wzięlibyśmy remis. Szkoda jednak straconego gola w końcówce. Rywalki grają pięć lat w I lidze, są ogranym zespołem. Olimpia przeważała w meczu, ale mogliśmy jeszcze coś strzelić. Było zaangażowanie, wola zwycięstwa. Graliśmy przede wszystkim bardzo dobrze w defensywie, z czego bardzo się cieszę. Jestem zadowolony z postawy dziewczyn i z wyniku – powiedział po meczu trener Michał Adamczyk.

Pelikan Łowicz – Olimpia Szczecin 1:1 (0:0)
Bramki: Martyna Wiankowska 53 – Justyna Siwek 77

Pelikan: Szulc – Sowińska, Janiec, Trojanowska, Pacler – Brzezińska (Machaj), Stawicka (Dziedzic), Kosiorek, Wiankowska – Czaja, Wiaderna.
Trener: Michał Adamczyk

W innych spotkaniach tej grupy UKS SMS Łódź pokonał Pragę Warszawa 2:0, a Dargfil Tomaszów przegrał 2:5 z Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym Stilonem. W tabeli UKS SMS zajmuje piąte, Pelikan Łowicz szóste, a Dargfil ósme miejsce.

Źródło: własne, pelikanlowicz.pl; kobiecapilka.pl