Orzeł pokonał Wartę Sieradz

W przedświąteczną sobotę przy pięknej wiosennej pogodzie młodzi piłkarze Orła Łódź i Warty Sieradz rozegrali bardzo ważne spotkanie dla układu środka tabeli w Lidze Wojewódzkiej im. Jerzego Michałowicza. Łodzianie pewnie wygrali 3:0 i zbliżyli się do Warty tylko na 1 punkt.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem, raz po raz stwarzając groźne sytuacje pod bramką Warty. Już 4 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Zielińskiego na polu karnym gości powstało ogromne Orzeł Łódź - Warta Sieradz 1zamieszanie, w którym najlepiej zachował się Daniel Suskiewicz pewnie strzelając w dolny róg bramki. W 15 minucie było już 2:0, a bramka zdobyta przez Orła była wręcz „szkoleniowa”. Mateusz Jaworski długim podaniem znalazł na prawym skrzydle Zielińskiego, który szybko wycofał piłkę do nadbiegającego Damiana Szymańskiego. Ten przyjął piłkę i precyzyjnie dośrodkował w pole karne do Jaworskiego, który już zdążył się tam znaleźć. Celny strzał głową tego ostatniego był już formalnością. Łodzianie zadowoleni z wyniku troszkę zwolnili grę i do końca pierwszej połowy gra była bardziej wyrównana. Warta próbowała zdobyć bramkę kontaktową, ale zawsze w ostatniej chwili na posterunku byli obrońcy lub bramkarz Orła.

Druga połowa rozpoczęła się znowu od mocnego uderzenia Orła. W 6 minucie po przerwie Jaworski precyzyjnym podaniem z własnej połowy wypuścił w uliczkę Aleksandra Michalskiego. Ten mając przed sobą bramkarza Warty
Adriana Sobieraja, ładnie go minął w pełnym biegu i pewnie umieścił piłkę w bramce. Trzeba podkreślić, że był to pierwszy mecz Michalskiego w barwach Orła i bardzo udany debiut. Mając dobry wynik Orzeł starał się dużo grać piłką, ale z biegiem czasu zaczęło bramkować sił i Warta dochodziła do głosu. Najpierw źle ustawiony Bartosz Zając nie upilnował Adriana Florczaka, ale ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki. Potem Adam Kałuziński doskonale podał ponownie do Florczaka, a ten wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Kamila Myślińskiego. Za ten taktyczny faul łodzianin ujrzał czerwoną kartkę i do końca meczu sieradzanie grali z przewagą jednego zawodnika. Nie udało im się jednak już stworzyć żadnej klarownej sytuacji i wynik spotkania się