SMS stracił pozycję lidera

UKS SMS Łódź przegrał z Legią Warszawa 1:2 (1:1) w wyjazdowym meczu zamykającym 18. kolejkę Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tym samym łodzianie stracili pozycję lidera na rzecz Polonii Warszawa, która rozgromiła na własnym boisku Sokoła Ostróda.

Czarne Koszule już w sobotę cieszyły się z efektownej wygranej 12:0 i czekały na niedzielne wieści ze stadionu rywala zza miedzy. Legia bardzo szybko ponieważ już w 3. minucie objęła prowadzenie. Przed przerwą wyrównującą bramkę dla UKS SMS z rzutu karnego strzelił Karol Świderski. Niestety w doliczonym czasie gry warszawianie zdołali strzelić zwycięskiego gola.

Pewne trzy punkty zainkasował natomiast GKS Bełchatów. Brunatni w małych derbach zdeklasowali Akademię Piłkarską ŁKS 8:0. Po dwie bramki dla bełchatowian strzelili: Bartłomiej Kondracki i Krystian Pałczyński. Natomiast po jednym golu dołożyli: Mikołaj Bociek, Tomasz Płoszka, Łukasz Bąkowicz i Albin Maciejewski.

W tabeli na fotel lidera wskoczyła MKS Polonia Warszawa, która na swoim koncie ma 46 punktów. Oczko mniej ma drugi w tabeli UKS SMS Łódź. Na najniższym stopniu podium plasuje się jak na razie GKS Bełchatów (44 punkty). W walce o awans broni nie składa Legia Warszawa, która zgromadziła 41 punktów.