PGE GKS rozpoczął od zwycięstwa

Od zwycięstwa serię meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym rozpoczęli piłkarze PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali w Gutowie Małym z Jagiellonią Białystok 3:1 (1:1). Jedną z bramek strzelił nowy nabytek Brunatnych Bartosz Ślusarski (na zdjęciu).

Oprócz Ślusarskiego na placu gry zaprezentowało się dwóch innych nowych zawodników: Adam Mójta i Błażej Telichowski. Bełchatowianie bardzo szybko ponieważ już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Maka, który pewnie wykorzystał rzut karny. W 20. minucie zdołał wyrównać Damian Kądzior.

Po przerwie PGE GKS zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 72. minucie Jakuba Słowika pokonał Andreja Prokić, a chwilę później swojego pierwszego gola w barwach Brunatnych z rzutu karnego strzelił Bartosz Ślusarski. Bełchatowianie odnieśli dzięki temu pewne i zasłużone zwycięstwo.

PGE GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)
Mateusz Mak 8-karny, Andreja Prokić 72, Bartosz Ślusarski 75-karny – Damian Kądzior 20

PGE GKS: I połowa: Arkadiusz Malarz – Alexis Norambuena, Piotr Witasik, Błażej Telichowski, Mateusz Szymorek (30′ Bartosz Turniak) – Mateusz Mak, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Michał Mak – Kamil Poźniak – Bartłomiej Bartosiak (30′ Hristijan Kirovski). II połowa:Paweł Lenarcik – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta – Łukasz Wroński (70′ Andreja Prokić), Grzegorz Baran, Damian Szymański, Michał Renusz – Bartosz Ślusarski, Daniils Turkovs.

Źródło: gksbelchatow.com