Ponowny debiut Zubasa i Komolova

PGE GKS Bełchatów pokonał trzecioligową Omegę Kleszczów 4:1 (2:1) w spotkaniu kontrolnym, które rozegrane zostało w Bełchatowie na boisku za halą widowiskowo-sportową. W drużynie Kamila Kieresia wystąpił między innymi pozyskany niedawno Pavel Komolov. Cały mecz zagrał również Emilijus Zubas, który w dwóch pierwszych spotkaniach T-Mobile Ekstraklasy był rezerwowym.

Mecz kontrolny z Omegą był okazją do zachowania w cyklu meczowym zawodników, którzy nie grają w lidze lub zaliczają krótkie występy. Szkoleniowcy „Brunatnych” mogli się także przyjrzeć rosyjskiemu rozgrywającemu, który w nocy przyjechał do Bełchatowa i pomimo zmęczenia rozegrał dobre 45 minut w nowym zespole.

Spotkanie z kleszczowianami zakończyło się wygraną PGE GKS 4:1 (2:1). Bramki w sobotnim teście zdobyli: Daniils Turkovs 2, Michał Renusz oraz Damian Szymański. Dla Omegi gola strzelił Mikołaj Grzelak z rzutu karnego.

Pierwsza bramka to efekt składnej, zespołowej akcji, którą strzałem zakończył Turkovs. Na 1:1 wyrównał były giekaesiak Mikołaj Grzelak, skutecznie egzekwując rzut karny. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy uderzeniem z dystansu popisał się Michał Renusz. W 66. minucie bramkę na 3:1 zdobył głową po podaniu Michała Sitarza Damian Szymański, a wynik spotkania ustalił łotewski napastnik po asyście Łukasza Wrońskiego.

PGE GKS Bełchatów – Omega Kleszczów 4:1 (2:1)
Bramki: Daniils Turkovs 7, 88, Michał Renusz 45, Damian Szymański 66 – Mikołaj Grzelak 43-karny

PGE GKS: Zubas – Turniak, Witasik, Flis, Mójta – Szymański, Bartosiak – Wroński, Komolov (46′ Sitarz), Prokić (18′ Renusz, 64′ Szymorek) – Turkovs.

Omega: Paweł Wiśniewski – Łucki, Krymarys, Słomian, Dryja – Cukiernik, Marciniak, Grzelak, Zawodziński (46′ Czaplarski), Jacak (46′ Barański) – Solecki.

Źródło: gksbelchatow.com