Rezerwy Sokoła wydziobały remis

Start Brzeziny zremisował z rezerwami Sokoła Aleksandrów 2:2 (1:0) w meczu 3. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Gospodarze byli bliscy zdobycia kompletu punktów, ale w doliczonym czasie goście za sprawą rezerwowego Marcina Pęteli zdołali doprowadzić do remisu i wywieźli z Brzezin cenny punkt.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie. Po ładnym rajdzie lewą stroną boiska i zejściu do środka piłkę wzdłuż bramki próbował dośrodkować Tomasz Kaźmierczak, a interweniujący wślizgiem Bartosz Wijas posłał piłkę do własnej siatki. Chwilę później pomocnik Startu mógł podwyższyć na 2:0, ale uderzył obok słupka. W 29. minucie przed szansą stanął Patryk Przybylski, który po minięciu czterech rywali strzelił obok bramki. W odpowiedzi dobrą okazję zmarnował Łukasz Wojtczyk, który będąc na jedenastym metrze nie trafił w bramkę. Napastnik rezerw Sokoła w 42. minucie był faulowany w polu karnym i sam próbował wymierzyć sprawiedliwość. Nie wykorzystał jednak jedenastki trafiając w poprzeczkę.

Po przerwie aleksandrowianom szybko udało się wyrównać. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Szynka. Pięć minut później po szybkiej kontrze sam na sam z golkiperem przyjezdnych znalazł się Radosław Surowiec. Pomocnik Startu minął bramkarza i z pełnym spokojem umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu obie drużyny na zmianę tworzyły groźne sytuacje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. W ostatniej akcji meczu goście zdecydowali się na frontalny atak. W pole karne przedarł się rezerwowy Marcin Pętela i strzałem od poprzeczki pokonał Mariusza Jatczaka. Po tym trafieniu zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Start Brzeziny – Sokół II Aleksandrów 2:2 (1:0)
Bartosz Wijas 10-samobójcza, Radosław Surowiec 54 – Piotr Szynka 49, Marcin Pętela 90+4

Start: Jatczak – Matusiak, Janowski, Surowiec ż, Orłowski – Przybylski (56′ Szubert), Lech ż, Lewandowski (68′ Lindner), Kaźmierczak – Mikołajczyk (48′ Borowski), Walczak (75′ Bernat).

Sokół II Aleksandrów: Karolak – Urbanowicz, Wijas, Czechulski, Dybiec (87′ Bohdziul) – Piątkowski (46′ Schmeichel), Mereć (46′ Waszczyk), Szynka, Kuchciak, Indraszczyk – Wojtczyk (65′ Pętela).