Zjednoczeni polegli w Piotrkowie

Polonia Piotrków na zwycięskim szlaku. Dwie bramki Adriana Malickiego dały drużynie Roberta Grzesiuka kolejne zwycięstwo, tym razem nad Zjednoczonymi Stryków. Popularny „Malin” popisał się w 75. minucie fantastycznym strzałem po którym golkiper gości musiał skapitulować. Kilka chwil później ustalił wynik spotkania na 2:0.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek mimo kilku sytuacji z obu stron. Dwukrotnie prowadzenie Polonii mógł dać Mariusz Zaor. Za pierwszym razem minimalnie przestrzelił, a kilka minut później jego mocny strzał obronił w dobrym stylu Kamil Tyburski. Po błędzie Sergio Bataty w stuprocentowej pozycji strzeleckiej DSCF6002znalazł się Robert Kowalczyk. Pojedynek sam na sam z napastnikiem Zjednoczonych wygrał jednak Filip Błażejewski.

W drugiej części gry przewaga gospodarzy była coraz wyraźniejsza. Na bramkę trzeba było jednak czekać do 75. minuty. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Adrian Malicki. Futbolówka otarła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do siatki. Gol – stadiony świata. Załamani takim obrotem sprawy goście rzucili się do ataków, ale szybko zostali skontrowani. Dośrodkowanie Radosława Koszlagi wykorzystał Malicki i po chwili utonął w objęciach swoich kolegów. Polonia Piotrków wygrała kolejny mecz w IV lidze łódzkiej i z dorobkiem 19 punktów utrzymała wysokie, czwarte miejsce w tabeli.

Polonia Piotrków – Zjednoczeni Stryków 2:0 (0:0)
Bramki: Adrian Malicki 75, 81

Polonia: Błażejewski – Stęborowski, Sergio Batata, Grzybowski, Jarzembowski – Kowalczyk, Gul, Paprocki (90′ Baliński), Zaor ż, Niemiec (62′ Koszlaga) – Malicki (88′ Dura).
Trener: Robert Grzesiuk

Zjednoczeni: Tyburski – Majewski, Buchowicz, Sender, Drogosz – Bergiel (64′ Wróblewski), Nagański, Podedworny, Król (73′ Stanisławski), Ryplewicz (83′ Neuman) – Kowalczyk.
Trener: Tomasz Szcześniak