Wigry za głębokie dla Widzewa

Widzew Łódź nie przełamał fatalnej serii i po raz kolejny doznał goryczy porażki. Tym razem podopieczni Rafała Pawlaka przegrali w Suwałkach z miejscowymi Wigrami 1:2 (0:1) w meczu 12. kolejki I ligi. Goście w drugiej połowie dali zepchnąć się do defensywy i co chwila dopuszczali do groźnych akcji ze strony Wigier.

Łodzianie ten pojedynek mogli rozpocząć od mocnego uderzenia. W 3. minucie po uderzeniu głową Krystiana Nowaka obrońcy gospodarzy wybili piłkę z linii bramkowej. Jak się później okazało była to jedyna groźna akcja w pierwszym kwadransie rywalizacji. Większość akcji toczyła się w środku pola i żadna z drużyn nie była w stanie skutecznie zaatakować. W 21. minucie Wigry niespodziewanie objęły prowadzenie. Strzał Artura Bogusza obronił Dino Hamzić, ale przy dobitce Kamila Adamka golkiper Widzewa był już bezradny. Łódzki zespół mógł wyrównać w 38. minucie, ale Adam Duda w sytuacji sam na sam z Karolem Salikiem długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

Goście dopięli swego w 50. minucie. Po faulu w polu karnym Bogusza na Mariuszu Rybickim arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Nowak. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, ale więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Najpierw po indywidualnej akcji Hamzicia próbował zaskoczyć Mateusz Żebrowski, a później Sebastian Radzio. Obaj musieli uznać wyższość bramkarza Widzewa. Golkiper gości po raz drugi w tym spotkaniu skapitulował w 71. minucie, a na listę strzelców wpisał się Radzio. W końcówce zdecydowaną przewagę posiadały Wigry, ale nie były już w stanie powiększyć prowadzenia i pojedynek zakończył się wynikiem 2:1. Widzew dryfuje do II ligi i zmiana trenera niewiele tutaj pomogła. Kibice czterokrotnego mistrza Polski mają powody do obaw.

Wigry Suwałki – Widzew Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Kamil Adamek 21, Sebastian Radzio 71 – Krystian Nowak 50-karny

Widzew: Dino Hamzić – Rafał Augustyniak ż, Marcin Kozłowski ż, Mateusz Janiec (70′ Veljko Batrović), Dimitrije Injac – Volodomyr Pydvirnyi (75′ Mateusz Broź), Mariusz Rybicki, Konrad Wrzesiński (46′ Jakub Czapliński), Krystian Nowak, Piotr Mroziński – Adam Duda.