Świetny pokazowy mecz oldbojów

Było na co popatrzeć. Aż siedemnaście bramek padło w towarzyskim spotkaniu pomiędzy futsalową reprezentacją Polski powyżej 35 lat a oldbojami Concordii Piotrków. Jedną bramką (9:8) lepsi okazali się reprezentanci kraju. Mecz zorganizowano z okazji Noworocznego Turnieju, który odbył się w niedzielę w Hali Relax.

Oldboje Concordii wzmocnieni zawodnikiem Omegi Kleszczów Dominikiem Cukiernikiem tanio skóry nie sprzedali. Po pięknej bramce Artura Lamcha objęli nieoczekiwanie prowadzenie. Podopieczni Tomasza DSCF6859Porweta (grającego selekcjonera reprezentacji Polski) zrewanżowali się szybko trzema trafieniami. Dariusza Rutkowskiego pokonali: Łukasz Mika, Rafał Lasota i Edward Giemza. Przed przerwą dwa razy skutecznie zaatakował Cukiernik junior i zrobiło się 3:3.

Druga połowa była jeszcze ciekawsza. Oldboje Concordii przegrywali 3:5, aby wyjść na prowadzenie 6:5. Trzy kolejne bramki zdobyli reprezentanci Polski i wydawało się, że dowiozą już wygraną. Tymczasem gole Artura Lamcha i Ireneusza Komara dały kolejny tego dnia remis 8:8. Na trzy minuty przed końcem goście zdobyli zwycięskiego gola i ostatecznie wygrali 9:8.

Nie spodziewaliśmy się aż takiego oporu rywala. Z reguły wygrywamy mecze dość wyraźnie. Tymczasem gospodarze grali bardzo ambitnie i niewiele brakło abyśmy nawet przegrali. Jeździmy z naszą reprezentacją po Szlaku Jana Pawła II. Mamy bardzo napięty kalendarz spotkań – przyznał po meczu Tomasz Porwet.

Reprezentacja Polski powyżej 35 lat – Oldboje Concordii 9:8 (3:3)

Reprezentacja: Tomasz Porwet, Marek Mizielski – Edward Giemza (1 bramka), Piotr Szczepanowski, Janusz Musiał, Sebastian Tryfanów, Mariusz Ilnicki, Piotr Jaroszek (1), Rafał Lasota (2), Marek Pisarski, Łukasz Mika 3, Janusz Krawczyk, Jacek Machynia.

Oldboje Concordii: Dariusz Rutkowski (samobójcza) – Paweł Cukiernik, Artur Lamch (2), Tomasz Augustyniak, Ireneusz Komar (1), Sławomir Krzyczmanik, Grzegorz Och, Waldemar Podlewski, Dawid Dawidziak, Dominik Cukiernik (3), Tomasz Polak (2).