Szybkie otwarcie Polonii Piotrków

Drugie z rzędu zwycięstwo w czwartoligowych rozgrywkach odniosła Polonia Piotrków. Zespół Roberta Grzesiuka pewnie pokonał przed własną publicznością Widok Skierniewice 3:1. Gospodarze już w szóstej minucie prowadzili 2:0 po bramkach niezawodnego duetu: Adrian Malicki – Mariusz Zaor.

Kibice Polonii jeszcze dobrze nie zdążyli zasiąść na trybunach, a już bramkarz gości Bartłomiej Stokowski musiał wyciągać piłkę z siatki. Strzał Adriana Malickiego odbił się od nawierzchni, zmylił golkipera i gospodarze objęli szybkie prowadzenie. W 6. minucie było już 2:0. Po dośrodkowaniu w pole karne futbolówka trafiła do Mariusza Zaora, który pewnym strzałem zdobył gola. Po kwadransie Polonia mogła prowadzić 3:0. Zaor w idealnej sytuacji trafił jednak w bramkarza. Przewaga drużyny Roberta Grzesiuka w kolejnych minutach nie była już tak przygniatająca jak na początku i do szatni obie drużyny zeszły przy wyniku 2:0 dla Polonii.

W 58. minucie kontra gości przyniosła im kontaktowego gola. Filipa Błażejewskiego pokonał Łukasz Stangreciak. Tak naprawdę była to jedna sytuacja młodej drużyny Widoku w tym spotkaniu. Polonia dyktowała warunki gry i na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu dopięła swego. Wynik na 3:1 ustalił rezerwowy Michał Iwańczuk.

Kibice żądają od nas wielu bramek, dlatego wciąż szukamy optymalnego rozwiązania, myślę, że z każdym następnym meczem będzie to wyglądać coraz lepiej – powiedział po meczu Robert Grzesiuk.

Polonia Piotrków – Widok Skierniewice 3:1 (2:0)
Bramki: Adrian Malicki 2, Mariusz Zaor 6, Michał Iwańczuk 88 – Łukasz Stangreciak 58

Polonia: Błażejewski – Kukułka, Grzybowski, Batata, Wrona – Gul, Basiński ż (46′ Iwańczuk), Zaor (46′ Paprocki), Dura (85′ Szymor) – Kowalczyk, Malicki ż (69′ Jarzembowski).
Trener: Robert Grzesiuk

Widok: Stokowski – Jaworski, Sopyła, Kowalczyk, Iwanowski (86′ Foks) – Markowski (90′ Jung), Wrzodak ż, Stangreciak, Klimczak – Karwat (80′ Magdziarz), Sawicki (71′ Sztocki)
Trener: Piotr Wysocki