Wygrana RTS Widzew w Justynowie

RTS Widzew Łódź odniósł kolejne sparingowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Witolda Obarka wygrali w Justynowie z miejscowym LZS występującym w łódzkiej klasie okręgowej 4:2 (2:1). Łodzianie zdecydowanie lepiej spisywali się w pierwszej odsłonie, kiedy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Goście rozpoczęli pojedynek znakomicie. Już w 3. minucie golkipera Justynowa pokonał Mariusz Rachubiński. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Adrian Kralkowski. Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Widzewa. Przyjezdni co chwila przeprowadzali składne, przemyślane akcje i często uderzali na bramkę rywali. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. W 20. minucie kontaktowego gola strzelił testowany Piotr Szynka, który tak jak kilku innych graczy był sprawdzany przez Widzew, ale dla lepszego przeglądu sytuacji na boisku grał w barwach LZS. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Na meczu obecny był prezes RTS Widzew Łódź Marcin Ferdzyn. Fot: Dawid Saj

Na meczu w Justynowie obecny był prezes RTS Widzew Łódź Marcin Ferdzyn. Fot: Dawid Saj

W drugiej połowie na murawie pojawiło się kilku nowych graczy. Pojedynek się wyrównał, a Justynów zaczął wykorzystywać błędy łodzian. W 52. minucie Michała Sokołowicza pokonał Jaromir Bargiel. Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale nie wykorzystali dwóch świetnych okazji. Skuteczni byli natomiast goście. Najpierw w 66. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Puchalski, a pięć minut później końcowy rezultat ustalił Rachubiński.

LZS Justynów – RTS Widzew Łódź 2:4 (1:2)
Piotr Szynka 20, Jaromir Bergiel 52 – Mariusz Rachubiński 3, 71, Adrian Kralkowski 8, Konrad Puchalski 66

Widzew: Chachuła (46’ Sokołowicz) – Pietras (46’ Retkowski), Bednar, Polit (60’ Dudała), Fornalczyk – Bartos (46’ Puchalski), Okachi, Rachubiński, Kasperczak (46’ Majerz) – Świątkiewicz (75’ Marcioch), Kralkowski (46’ Gilarski).