Jedenaście bramek Warty Działoszyn

Prawdziwą strzelaninę urządzili sobie piłkarze trzecioligowej Warty Działoszyn. Podopieczni trenera Grzegorza Bodnara rozgromili w Częstochowie LZS Rudniki (I grupa opolskiej klasy A) 11:0 (4:0). Sparing ze znacznie słabszym rywalem był świetną odbudową psychiczną dla piłkarzy z Działoszyna po poprzednich znacznie trudniejszych sprawdzianach kontrolnych.

W początkowej fazie pojedynku wyraźnie było widać wpływ poprzednich sparingowych konfrontacji. Warta dopiero po dziesięciu minutach wyszła na prowadzenie. Golkipera rywali pokonał Dominik Cukiernik. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze: Paweł Marchewka, Michał Nowacki i ponownie Cukiernik.

Po przerwie dał o sobie znać Piotr Kurpiewski, który strzelił dwie bramki, trzy gole dołożył Cukiernik, a raz do siatki trafili: Paweł Zwierzak i Krzysztof Kukulski. Wynik w pełni odzwierciedla przebieg meczu. Warta zdecydowanie dominowała nad rywalami udokumentowała to aż jedenastoma bramkami.

Po pierwszych trudniejszych meczach chciałem, aby specjalnie chłopcy zagrali ze słabszymi rywalami i się rozstrzelali – powiedział po meczu Grzegorz Bodnar, trener Warty Działoszyn.

Warta Działoszyn – LZS Rudniki 11:0 (4:0)
Dominik Cukiernik 10, 29, 57, 67, 78, Paweł Marchewka 20, Michał Nowacki 34, Piotr Kurpiewski 51, 73, Paweł Zwierzak 63, Krzysztof Kukulski 84

Warta: Różycki – Bartoszek, Kurpiewski, Stępień, Nagielski – Zawieja, Stasiak, Marchewka, Cukiernik – Kukulski, Nowacki, na zmiany wchodzili: Cieślak, Kołodziejczyk, Zwierzak, Oleszczyk.