Bełchatowskie debiuty w Legnicy

W sobotnim meczu rundy wstępnej Pucharu Polski w Legnicy w pierwszej drużynie PGE GKS Bełchatów zadebiutowało pięciu zawodników. Jeden z nich zdobył nawet bramkę. Mowa o Marcinie Groliku, który w 34. minucie spotkania z Miedzią strzelił wyrównującego gola.

Defensor z Górnego Śląska tworzył duet stoperów z innym debiutantem, Adrianem Klepczyńskim. Trzecim zawodnikiem, który po raz pierwszy zagrał w barwach Brunatnych, był Robert Pisarczuk. 23-latek wystąpił na prawej stronie obrony. Spotkanie w ramach Pucharu Polski zapamięta także transferowany z MOSiR Jastrzębie osiemnastoletni Marcin Ryszka, który rozegrał pełny mecz na pozycji rozgrywającego. Wcześniej w Bełchatowie grał w IV lidze i CLJ. Debiut w pierwszym zespole zaliczył także Bartłomiej Kondracki. 21-letni pomocnik zagrał przez kilkanaście minut i zdążył wywalczyć piłkę, która otworzyła drogę do bramki na 4:1.

Źródło: gksbelchatow.com, zdjęcie: miedzlegnica.eu