Paweł Kowalski uratował Omedze remis

Cztery bramki obejrzeli kibice w Opocznie. W spotkaniu 21. kolejki IV ligi łódzkiej miejscowa Ceramika zremisowała 2:2 (1:1) z Omegą Kleszczów. Gospodarze dwukrotnie prowadzili, ale nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końcowego gwizdka sędziego. W doliczonym czasie gry punkt kleszczowskiej drużynie uratował kapitan drużyny Paweł Kowalski.

Ceramika przystąpiła do meczu z Omegą pokrzepiona wygraną z lokalnym rywalem KS Paradyż i z wielką chęcią rewanżu za jesienną porażkę w Kleszczowie. W 22. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Milczarek, a gol był efektem przewagi gospodarzy. Omega rzuciła się do odrabiania strat i na minutę przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Dawid Berg.

Podobny przebieg miała druga połowa meczu. Kwadrans po zmianie stron Pawła Wiśniewskiego pokonał Dawid Stańdo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry punkt uratował drużynie Marcina Zimocha Paweł Kowalski. Dla Omegi to drugi wiosenny remis. Ceramika w dwóch spotkaniach wywalczyła cztery punkty.

Ceramika Opoczno – Omega Kleszczów 2:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Milczarek 22, Dawid Stańdo 60 – Dawid Berg 44, Paweł Kowalski 90

Ceramika: Deka – Milczarek, Dutkiewicz, Pyzia, Poddębniak ż – Stańdo ż, Wiktorowicz (68′ Kaczmarek), Prusek, Grzybek (83′ Szczegielniak) – Kowalczyk (68′ Gambka), Rakowski ż.
Trener: Grzegorz Łopata

Omega: Paweł Wiśniewski – Szewczyk, Pałyska, Grzywiński, Niedbała (80′ Lesiakowski) – Barański, Pieniążek (65′ Ociepa), Paweł Kowalski, Berg (65′ Mateusz Roczek) – Grabowski, Piotr Janeczek (65′ Smuga).
Trener: Marcin Zimoch