Nieskuteczny UKS SMS przegrał z Olimpią

Nie udała się wyprawa do Szczecina piłkarkom UKS SMS Łódź. W meczu 13. kolejki Ekstraligi łodzianki przegrały z Olimpią 1:2 (0:1). Honorową bramkę dla zespołu Marka Chojnackiego zdobyła reprezentantka Polski Martyna Wiankowska. O porażce zdecydowała nieskuteczność. W pierwszej połowie łodzianki miały aż cztery stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola.

Nie wykorzystały ich kolejno: Olga Zubchyk, Nikola Karczewska, Klaudia Jedlińska i Martyna Wiankowska. Ta ostatnia zdobyła jedyną bramkę dla przyjezdnych. W 63. minucie doprowadziła celną główką do remisu 1:1. Cztery minuty później gospodynie strzeliły zwycięskiego gola.

Olimpia Szczecin – UKS SMS Łódź 2:1 (1:0)
Bramka dla UKS SMS: Martyna Wiankowska 63-głową

UKS SMS: Szulc – Dragunowicz (80′ Wesołowska), Chmal, Kovtun, Konat – Zubchyk (55′ Salamon), Walak (75′ Kurzawa), Parczewska, Wiankowska – Jedlińska, Karczewska.

Za tydzień UKS SMS Łódź zmierzy się przed własną publicznością z Czarnymi Sosnowiec (sobota – 18 listopada, 13:00).