KS Paradyż z wojewódzkim Pucharem Polski

KS Paradyż wywalczył wojewódzki Puchar Polski. W meczu finałowym, który rozegrany został w Sieradzu podopieczni Zbigniewa Podsiebierskiego pokonali obrońców tytułu, miejscową Wartę 3:1 (1:0). Dwie bramki dla paradyżan strzelił z rzutów karnych Maciej Witczak, a na gola Marcina Kobierskiego znalazł odpowiedź rezerwowy Łukasz Berc.

Pierwsza połowa spotkania prowadzona była w sennym tempie. Dopiero w 36. minucie mieliśmy pierwszy rzut rożny. Dośrodkowanie Jarosława Szyca wybili jednak obrońcy gości. Końcówka tej części gry należała do KS Paradyż. Najpierw Mateusz Wlazłowski wybił na róg piłkę po potężnym strzale Klaudiusza Króla, a chwilę później jeden z obrońców Warty zagrał w polu karnym ręką. Jedenastkę pewnie wykonał Maciej Witczak.

Siedem minut po wznowieniu w polu karnym Warty sfaulowany został Michał Bańczyk, a Paweł Pskit nie miał wątpliwości i po raz drugi podyktował rzut karny. Po raz drugi Wlazłowskiego pokonał Witczak. Chwilę później mogło być po meczu. Mariusz Koćmin dośrodkował do Tomasza Majsaka, ten jednak minimalnie przestrzelił. Paradyżanie nastawili się na grę z kontry, a Warta rozpaczliwie próbowała zmienić losy spotkania. Zmiany dokonane przez Dariusza Bratkowskiego niewiele jednak przyniosły. Dopiero w 77. minucie kontaktowego, przepięknego gola strzelił przewrotką Marcin Kobierski. KS Paradyż nie wypuścił jednak już okazji z rąk i to właśnie ta drużyna reprezentować będzie nasze województwo na szczeblu centralnym. Wartę dobił w doliczonym czasie gry Łukasz Berc, który wykorzystał świetne dogranie piłki przez najlepszego na boisku Koćmina.

Warta Sieradz – KS Paradyż 1:3 (0:1)
Bramki: Marcin Kobierski 77 – Maciej Witczak 44, 52-obie z karnych, Łukasz Berc 90

Warta Sieradz: Wlazłowski – Klepacz ż (67′ Sitarz), Bartłoszewski, Nowacki, Zawodziński (90′ Pluta) – Szyc, Bany, Płaneta (60′ Kacela), Idzikowski ż, Patora (55′ Narożnik) – Kobierski

KS Paradyż: Bukowski – Majsak, Bańczyk, Łukasik, Pęgowski (70′ Tyczyński) – Król (81′ Berc), Witczak, Majewski, Telus, Śliwka ż – Koćmin (90′ Kalinowski)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź) oraz Arkadiusz Śpiewak i Tomasz Krawczyk. Widzów: 200