Pierwsza w tym sezonie porażka Sokoła

Po dwóch ligowych zwycięstwach trzecioligowy Sokół Aleksandrów zszedł w sobotnie popołudnie z boiska pokonany. Podopieczni trenera Sławomira Majaka (na zdjęciu) przegrali na swoim boisku ze spadkowiczem z II ligi Legionovią Legionowo 0:1 (0:1), a zwycięskiego gola dla przyjezdnych strzelił Luka Janković.

Pierwsi okazję na gola mieli gospodarze, ale bramkarz Legionovii wybił piłkę na rzut rożny po strzale Dawida Kaczmarka. Goście odpowiedzieli za to zdobytą bramką, strzałem z najbliższej odległości, przez Lukę Jankovića. Po stracie gola Sokół przycisnął, ale poprawnie grała defensywa gości. W 36. minucie tylko odważne wyjście Jakuba Lemanowicza uchroniło miejscowych przed stratą gola.

Kibice, którzy po przerwie spodziewali się zdecydowanych ataków Sokoła mogli być zawiedzeni, bo nic takiego nie nastąpiło. Mało tego, to skontrowali goście, ale znowu dobrze obronił Jakub Lemanowicz. Pod koniec spotkania gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, a najlepszą okazję na wyrównanie miał Aleksander Ślęzak. Bramkarz Legionovii obronił jednak jego strzał z około 16 metrów.

Sokół Aleksandrów – Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)
Bramka: Luka Janković 16

Sokół: Lemanowicz – Pawlak (46′ Knera), Gieraga ż, Ślęzak, Głowiński z – Bogołębski, Pecyna z, Kaczmarek, Chojecki (63′ Rogalski), Żwir (63′ Sarafiński) – Cempa.