Artur Derbin: Każdy punkt trzeba szanować

PGE GKS Bełchatów zremisował na własnym boisku z Olimpią Elbląg 1:1 (1:1) w spotkaniu 25. kolejki II ligi i spadł na piąte miejsce w ligowej tabeli. Bełchatowianie znakomicie zaczęli mecz, objęli prowadzenie już w 9. minucie, ale później dali sobie strzelić bramkę, a w drugiej połowie nie przechylili szali zwycięstwa na swoją stronę. Poniżej pomeczowa wypowiedź trenera Brunatnych.

Naprawdę bardzo poważnie potraktowaliśmy dzisiejszą potyczkę z Olimpią mając świadomość, że jest to ostatni zespół w tabeli, ale też drużyna, która potrafi grać w piłkę, co pokazała chociażby w spotkaniu z Radomiakiem, pokonując go u siebie. Ta drużyna bazuje na fizyczności, ale jeśli chodzi o elementy techniczno-taktyczne, to bardzo szybko przechodzi z obrony do ataku i na to zwracaliśmy uwagę. Wiedzieliśmy, że będziemy w dużej mierze funkcjonowali w ataku pozycyjnym i w pierwszej połowie dało to bramkę, natomiast później Fidziu pięknym uderzeniem, na miarę strzału życia, wyrównał. Od tego momentu przeciwnik nabrał pewności siebie. W drugiej połowie wróciliśmy do gry, konstruowaliśmy ataki, było mnóstwo strzałów, tak jak sobie zakładaliśmy, ale gdzieś w ostatnim czasie brakuje nam odrobiny szczęścia. Nie spuszczamy głów, pracujemy dalej, następny mecz już w sobotę, będziemy pracowali ze wszystkich sił na to szczęście, by zdobyć komplet punktów – powiedział Artur Derbin.

Źródło: gksbelchatow.com