Unia znów z wojewódzkim Pucharem Polski

Unia Skierniewice wywalczyła w Kutnie wojewódzki Puchar Polski za sezon 2019/2020. Po niesamowitym wręcz meczu obrońca trofeum pokonał Pelikana Łowicz 3:2 (0:1). Jeszcze w 88. minucie bardzo bliski zdobycia trofeum był Pelikan. Końcówka w wykonaniu skierniewickiej drużyny była jednak zabójcza. Marcin Pieńkowski wyrównał, a decydujący cios zadał Kamil Łojszczyk.

Kibice w Kutnie zobaczyli bardzo dobry mecz. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem Piotr Piekarski uderzył z piątego metra i Brudnicki musiał wyjąć piłkę z bramki. Do wyrównania doprowadził w 63. minucie Paweł Czarnecki wykorzystując zamieszanie w polu karnym Pelikana. W 74. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Unii i podyktował jedenastkę dla Pelikana. Wykorzystał ją Piotr Piekarski. Unia walczyła jednak do końca. W 88. minucie do remisu doprowadził Marcin Pieńkowski. Kibice szykowali się do dogrywki, ale Unia postanowiła raz jeszcze zaatakować. Zrobiła to najlepiej jak mogła. Konrad Kowalczyk zagrał do Kamila Łojszczyka, a ten zachował zimną krew. Kilka minut później mógł cieszyć się wraz z kolegami z obrony wojewódzkiego Pucharu Polski.

Unia zainkasuje 40 tysięcy złotych od PZPN, Pelikan liczyć może na 10 tysięcy, a skierniewicka drużyna w I rundzie szczebla centralnego zmierzy się z Widzewem Łódź.

Unia Skierniewice – Pelikan Łowicz 3:2 (0:1)
Bramki: Paweł Czarnecki 63, Marcin Pieńkowski 88, Kamil Łojszczyk 90 – Piotr Piekarski 44, 76-karny

Unia: Brudnicki – Dudziński ż (73; Kudriawcew), Czarnecki, Stępień (60′ Uthke-Nowak), Górski – Konrad Kowalczyk, Wilanowski, Łojszczyk, Pieńkowski – Karasek ż (80′ Kłąb), Robert Kowalczyk

Pelikan: Niemira – Mycka, Wawrzyński, Tkacz, Wyszogrodzki – Kowalczyk, Kieplin (83′ Białas), Pomianowski ż, Piekarski – Kolus (69′ Kozieł ż), Żółtowski (73′ Wardzyński)