Błysk ma już wolne do wiosny

Piłkarze Błysku Aleksandrów (piotrkowska klasa B, grupa I) mogą już myśleć o rundzie wiosennej. To pierwszy seniorski zespół w województwie łódzkim, który ma już za sobą jesienne granie. Błysk w ostatniej kolejce grupy I pauzuje. W sobotę ma odbyć się „uroczyste podsumowanie rundy jesiennej”.

Na stronie internetowej drużyny z Aleksandrowa przeczytać można o „pieczonym baranie i strumieniach piwa dla każdego aktywnego zawodnika”.

W ośmiu meczach Błysk zanotował trzy wygrane, pięciokrotnie zaś schodził z boiska pokonany. Aleksandrowianie zdobyli 11 bramek. Stracili zaś 25. W ostatnim spotkaniu przegrali w Woli Załężnej z miejscową Olimpią 2:6. Błysk zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale przezimować może nawet na przedostatniej, ósmej pozycji. Wszystko zależy od weekendowych wyników.

W drużynie prowadzonej przez Wojciecha Leśniewskiego zagrało jesienią aż 26 piłkarzy. Ciekawostką jest to, że najskuteczniejszy strzelec zespołu ma zdobyte…dwie bramki. Ta sztuka udała się Michałowi Kostrzewie. Pozostałych dziewięciu graczy strzeliło po jednym golu. Najwięcej minut jesienią rozegrał obrońca Łukasz Przybył (668 minut). To jedyny piłkarz, który wystąpił we wszystkich spotkaniach rundy jesiennej.

Źródło statystyk: blysk.futbolowo.pl. Zdjęcie: stalniewiadow.pl