Pewny awans Lechii Tomaszów

Pewnym zwycięstwem 4:0 (2:0) zakończyło się wyjazdowe spotkanie Lechii Tomaszów ze Zjednoczonymi Stryków w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni Aleksandara Majicia nie mieli żadnych problemów z pokonaniem niżej notowanych rywali. W półfinale tomaszowianie zagrają z Orlętami Cielądz.

Od samego początku zaznaczyła się wyraźna przewaga piłkarzy z Tomaszowa. Lechiści częściej utrzymywali się przy piłce i kombinacyjnymi akcjami zaskakiwali obrońców gospodarzy. W 11. minucie po zamieszaniu w polu karnym i uderzeniu Kacpra Rakowskiego piłkę na linii bramkowej zatrzymał Kamil Tyburski. Osiem minut później tomaszowianie dopięli swego. Po zespołowej akcji i dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę w siatce umieścił Rakowski. Lechia poszła za ciosem i w 26. minucie za sprawą Wiktora Żytka prowadziła 2:0. Zjednoczeni w pierwszej odsłonie nie przeprowadzili żadnej groźnej sytuacji.

Po przerwie gospodarze śmielej ruszyli do ataku, ale nie potrafili zaskoczyć Michała Chachuły. Tomaszowianie kontrolowali przebieg rywalizacji i nastawili się na grę z kontry. W 63. minucie po przejęciu piłki lewą stroną boiska popędził Żytek. Pomocnik dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Marcina Mireckiego, a ten z łatwością umieścił ją w siatce. Strykowianie chwilę później stworzyli sobie najlepszą okazję na bramkę w całym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym w idealnej sytuacji zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Robert Kowalczyk, któremu obrońcy ostatecznie zabrali piłkę. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Mireckiego spokojnym strzałem Rakowski ustalił końcowy wynik na 4:0 dla Lechii.

Zjednoczeni Stryków – Lechia Tomaszów 0:4 (0:2)
Kacper Rakowski 19, 90+1, Wiktor Żytek 26, Marcin Mirecki 63

Zjednoczeni: Tyburski – Wróblewski, Lenart, Sender, Bełdziński (46′ Siuto) – Balcerek (46′ Szubert), Białek, Buchowicz (72′ Król), Hinc (63′ Drogosz) – Nagański, Kowalczyk.

Lechia: Chachuła – Milczarek, Cyran, Dolot, Morgaś – Pierzyński (78′ Iwańczuk), Żytek, Witczak (83′ Bernacki)- Mirecki, Stańdo (75′ Todorović), Rakowski.

Sędziował: Robert Felcenloben (WS Sieradz)