Rehabilitacja Sokoła w Strykowie

Po wysokiej porażce z Concordią Piotrków w swoim kolejnym meczu kontrolnym w pełni zrehabilitował się Sokół Aleksandrów. Podopieczni Michała Bistuły rozgromili na wyjeździe Zjednoczonych Stryków 7:1 (2:0, 2:1, 3:0). Mecz rozgrywano w systemie trzech tercji po trzydzieści minut.

Przez wszystkie tercje zdecydowana przewaga należała do przyjezdnych. Sokół prowadził grę i wykorzystywał fatalne błędy gospodarzy. Wynik w 22. minucie otworzył Adrian Seweryn, a tuż przed końcem pierwszej tercji na 2:0 podwyższył Przemysław Woźniczak. Druga odsłona rozpoczęła się od szybko strzelonych goli przez: Oskara Osowskiego i Łukasza Wojtczyka. W 58. minucie honorowego gola strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Kluge. W trzeciej tercji Sokół nie miał litości i dołożył kolejne trafienia. Do siatki strykowian dwukrotnie trafił jeszcze Łukasz Chojecki, a w ostatniej minucie końcowy rezultat z rzutu karnego ustalił Woźniczak.

Strykowianie wystąpili w tym spotkaniu w bardzo eksperymentalnym składzie. Trzon drużyny stanowili młodzi zawodnicy z lig juniorskich. Kierownik Zjednoczonych Marek Gałkowski nie zdradził nam składu. Powiedział jedynie, że w sparingu zostało przetestowanych czternastu młodych zawodników z czego jedynie dwóch wzbudziło zainteresowanie sztabu szkoleniowego: bracia Michał i Łukasz Neuman z Kolejarza Łódź.

Zjednoczeni Stryków – Sokół Aleksandrów 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Bartłomiej Kluge 58-karny – Adrian Seweryn 22, Przemysław Woźniczak 26, 90-karny, Oskar Osowski 52, Łukasz Wojtczyk 55, Łukasz Chojecki 66, 68

Sokół: Ostrowski (46′ Magini) – Gajewski (46′ Szumer), Bierżyński (70′ Schmeichel), Kwiatkowski (60′ Kuchciak), Pawlak (67′ Urbanowicz) – Oborowski (46′ Knera), Osowski (67′ Pecyna), Seweryn (46′ Gołuch), Woźniczak, Chojecki (70′ J. Bistuła) – Nguetchou (46′ Wojtczyk).