Podwójna wygrana Omegi Kleszczów

Bardzo udany weekend mają za sobą piłkarze Omegi Kleszczów. Trzecioligowiec wygrał w sobotę dwa mecze sparingowe. W pierwszym pojedynku kleszczowianie wygrali ze Zjednoczonymi Bełchatów (piotrkowska klasa okręgowa) 3:2 (1:2), a w drugim nie dali szans Włókniarzowi Pabianice (łódzka klasa okręgowa), których rozgromili 6:2 (3:1).

W pierwszym meczu Omega miała drobne problemy. Po dwóch trafieniach Jakuba Kubicza kleszczowianie przegrywali 0:2. Przed przerwą kontaktowego gola zdobył Mateusz Jacak. Po przerwie dzielili i rządzili już gospodarze. W 61. minucie pewnie rzut karny wykorzystał Michał Czaplarski, a zwycięską bramkę strzelił w końcówce Mariusz Zawodziński.

Zupełnie inny przebieg miał sparing z Włókniarzem Pabianice. Od samego początku to Omega miała przewagę nad beniaminkiem łódzkiej klasy okręgowej. Do przerwy kleszczowianie prowadzili po golach: Adriana Pędziwiatra, Jakuba Rozwandowicza i Huberta Górskiego. Po przerwie obraz gry się nie zmienił i tempo meczu nadal nadawali gospodarze. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: Krzysztof Kowalski, Krystian Kolasa i po raz drugi Rozwandowicz.

Omega Kleszczów – Zjednoczeni Bełchatów 3:2 (1:2)
Bramki: Mateusz Jacak 44, Michał Czaplarski 61-karny, Mariusz Zawodziński 84 – Jakub Kubicz 39, 43-karny

Omega: Wiśniewski – Dryja, Słomian, Krymarys, Jacak – Łucki, Barański (60′ Szubert), Zawodziński, Czaplarski – Marciniak, Grzelak.

Omega Kleszczów – Włókniarz Pabianice 6:2 (3:1)
Bramki dla Omegi: Adrian Pędziwiatr 19, Jakub Rozwandowicz 26, 90, Hubert Górski 35, Krzysztof Kowalski 65, Krystian Kolasa 85

Omega: Banasiak – Barański (40′ Jacak), Szubert, Łubowski, Pędziwiatr – Kolasa, Węglewski, K. Kowalski, Rozwandowicz – P. Kowalski, Górski.