Udany początek Pilicy Przedbórz

Udanie sparingowe występy rozpoczęli piłkarze Pilicy Przedbórz (IV liga łódzka). Przedborzanie wygrali w swoim pierwszym meczu kontrolnym tego lata z GUKS Gorzkowice (piotrkowska klasa okręgowa) 3:2 (0:1). Czwartoligowiec we właściwe tory wskoczył dopiero po zmianie stron, ale i tak zdołał odnieść zwycięstwo.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać dopiero do 43. minuty. Wtedy golkipera gości pokonał Marcin Podsadniak. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał Marek Jończyk. Od tego momentu to przedborzanie kontrolowali przebieg gry i dyktowali tempo pojedynku. W 60. minucie Pilica po raz pierwszy za sprawą Filipa Bartkowiaka wyszła na prowadzenie. Ambitnie grający gospodarze zdobyli jeszcze wyrównującego gola, ale ostateczne słowo należało do Pilicy i Bartkowiaka, który strzelił zwycięską bramkę.

GUKS Gorzkowice – Pilica Przedbórz 2:3 (1:0)
Marcin Podsadniak 43, Daniel Jabłecki 68 – Marek Jończyk 48, Filip Bartkowiak 60, 73

Pilica: Jędrzejczyk (46′ Nowakowski) – Bartkowiak, zawodnik testowany, Lizińczyk, Wyciszkiewicz – Stolarski, Jończyk, Kucharski, Brodzik – Madej, zawodnik testowany. Na zmiany wchodzili: Kozyra, Młynarczyk i Mordak.