Problemy Mechanika to już przeszłość

Spadkowicz z III ligi łódzko-mazowieckiej Mechanik Radomsko odniósł pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem. Podopieczni Krzysztofa Kowalskiego pokonali w Piotrkowie miejscową Concordię (spadkowicz z IV ligi łódzkiej) 3:2 (2:1). Dwa gole dla Mechanika zdobył Przemysław Kornacki.

Kornacki otworzył wynik spotkania już w 5. minucie. Na minutę przed końcem pierwszej połowy odpowiedział drugim trafieniem na bramkę z 25. minuty Diego Bezerry. W drugiej połowie gra się wyrównała, a każdy z zespołów strzelił po jednym golu. Prowadzenie Mechanika na 3:1 podwyższył Mateusz Żak, a chwilę później wynik spotkania ustalił Tavinho.

Nieliczni kibice, którzy przyszli na stadion w Piotrkowie, mogli zobaczyć liczną grupę zawodników Mechanika. Podczas gdy pierwsza jedenastka rozgrywała pierwszą połowę meczu część graczy biegała wokół boiska. Gołym okiem widać, że problemy kadrowe w Mechaniku to już przeszłość.

Czytałem niektóre komentarze i się śmiałem w głos. Dałem zawodnikom czas do 26 lipca na znalezienie nowych klubów. Rzeczywiście tak było na pierwszych treningach, że brakowało ludzi. Wiedziałem jednak, że to przejściowa sytuacja. Do Piotrkowa przywiozłem 20 zawodników, a i tak to jeszcze nie są wszyscy. Z optymizmem patrzę w przyszłość. Jestem przekonany, że ten zespół poradzi sobie w IV lidze, w której będziemy grać o jak najlepszy wynik – powiedział trener Mechanika Krzysztof Kowalski.

Concordia Piotrków – Mechanik Radomsko 2:3 (1:2)
(Diego Bezerra 25, Tavinho 65 – Przemysław Kornacki 5, 44, Mateusz Żak 63)