WKS zdobył twierdzę Wrocław

Piłkarze WKS Wieluń (III liga łódzko-mazowiecka) wygrali ze Ślęzą Wrocław (III liga dolnośląsko-lubuska) 2:0 (1:0) w meczu sparingowym, który został rozegrany we Wrocławiu. Podopieczni Andrzeja Lewandowskiego zagrali dobre spotkanie i gotowi na start nowego sezonu.

Spotkanie było rozgrywane w trudnych warunkach ze względu na wysoka temperaturę. W najcieplejszym regionie Polski słupek rtęci tego dnia wskazywał 30 stopni Celsjusza. Pojedynek był wyrównany, a obie drużyny wykazywały się sporą walecznością. Wielunianie objęli prowadzenie w 33. minucie po trafieniu Łukasza Kopera. Przed przerwą do siatki gospodarzy piłkę posłał jeszcze Dawid Przezak, ale napastnik w momencie podania był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Nadal najwięcej pojedynków toczyło się w środku pola. Wrocławianie nie byli w stanie zaskoczyć Rafała Koteckiego. Skuteczny atak przeprowadzili natomiast goście. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Zawieja. Nic więcej ciekawego już się nie wydarzyło i mecz zakończył się pewną wygraną wielunian.

Ślęza Wrocław – WKS Wieluń 0:2 (0:1)
Łukasz Koper 33, Damian Zawieja 64

WKS: Kotecki (46′ Olkusz) – Ciężki (55′ Nowak), Karasiak, Maczurek, Dubiel (46′ Fornalczyk) – Banaś (75′ Matusiak), Adamczyk (75′ Łakomiak), Wójcicki, Zawieja (79′ Błach) – Koper, Przezak.