Warta Działoszyn pokazała siłę

Czwartoligowe derby powiatu pajęczańskiego dla Warty Działoszyn. Zawisza Pajęczno przegrał z lokalnym rywalem aż 0:4 (0:3). Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył weteran Krzysztof Kukulski, który zrehabilitował się za szereg niewykorzystanych sytuacji z meczu pierwszej kolejki z Mechanikiem Radomsko.

Gdyby popularny „Kukuła” miał lepiej ustawiony celownik to działoszynianie cieszyliby się z trzech punktów już przed tygodniem. Doświadczony zawodnik wziął jednak tamten mecz do serca i w Pajęcznie grał pierwsze skrzypce w zespole Warty. To on otworzył wynik meczu znakomicie egzekwując rzut wolny w 14. minucie. Zawisza rzucił się do odrabiania strat, ale obrońcy Warty świetnie radzili sobie z wysuniętym napastnikiem Kamilem Kowalczykiem, który odcięty był od podań. Katastrofa nadeszła dla gospodarzy w ostatnich minutach pierwszej połowy. Na 2:0 podwyższył inny weteran Warty Dariusz Walęciak, a chwilę później drugą swoją bramkę zdobył Kukulski.

Po przerwie Warta kontrolowała przebieg spotkania. Wynik ustalił w 80. minucie rezerwowy Michał Nowacki, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. – Futbol czasami jest okrutny. Mecz nie ułożył się po naszej myślBerek i Kukulskii. Przestrzegałem obrońców przed Krzyśkiem Kukulskim, ale on po raz kolejny pokazał klasę. Później próbowaliśmy atakować. Nie udało się już jednak odwrócić losów spotkania – mówił po meczu trener Zawiszy Jacek Berensztajn.

Trzeba niestety napisać również o tym, że dwukrotnie interweniowała policja. Pierwszy raz w trakcie meczu kiedy na boisku znalazły się race. Później policjanci wylegitymowali grupkę pijanych kibiców, którzy zachowywali się prowokacyjnie i obrażali zawodników.

Zawisza Pajęczno – Warta Działoszyn 0:4 (0:3)
Bramki: Krzysztof Kukulski 14-wolny, 45, Dariusz Walęciak 43, Michał Nowacki 80

Zawisza: Wnuk – Okrzesik, Kołuda, Pałyska ż, Piekielny – Leszczyk ż (46′ Krężel), Dymek (46′ Staszczyk), Łużak (46′ Konecki), Piłatowski (71′ Wojciechowski), Piotrowski ż – Kowalczyk.

Warta: Różycki – Bartoszek, Bąkowicz, Grzywiński, Walęciak – Pęciak (78′ Nowacki), Lisowski, Karoń (87′ Ryś), Ciecierski ż (80′ Wiśniewski) – Kukulski, Dudek ż.