Adrian Malicki dał wygraną Polonii

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie IV ligi łódzkiej odnieśli piłkarze Polonii Piotrków. Beniaminek wygrał na wyjeździe z Orłem Nieborów 2:1 (1:0). Zwycięskiego gola dla drużyny Roberta Grzesiuka strzelił tuż przed końcem spotkania Adrian Malicki. Ozdobą spotkania był gol Jakuba Paprockiego.

Po kwadransie gry goście wyszli na prowadzenie. Jakub Paprocki zauważył wysuniętego na szesnastym metrze golkipera gospodarzy i strzałem z własnej połowy boiska przelobował go umieszczając piłkę w siatce. Gospodarze mieli dwie okazje na wyrównanie. Obie zmarnował Albert Lepieszka, który z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. W zespole Polonii seryjnie marnował dobre sytuacje Mariusz Zaor.

W drugiej połowie nieborowianie mieli problemy ze stworzeniem klarownych sytuacji. Szczęście uśmiechnęło się do nich w 75. minucie. Po dośrodkowaniu Łukasza Wierzbickiego piłkę głową po koźle uderzył Marcin Kosiorek i doprowadził do remisu. Chwilę później za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Tomasz Rembowski i Orzeł kończył ten mecz w dziesiątkę. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali piłkarze z Piotrkowa Trybunalskiego, a w szczególności Adrian Malicki, który  strzelił zwycięskiego gola.

Mieliśmy w tym meczu wiele sytuacji podbramkowych, które powinniśmy wykorzystać. Orzeł wyrównał na 1:1 i w tym momencie przypomniałem sobie stare przysłowie o tym, że niewykorzystane szanse się mszczą. Na szczęście Adrian zdobył zwycięskiego gola i zdobyliśmy bardzo cenne trzy punkty. Zagraliśmy w tym meczu bez czterech zawodników. Sam musiałem się nawet wpisać do składu – powiedział po meczu Robert Grzesiuk, trener Polonii.

Orzeł Nieborów – Polonia Piotrków 1:2 (0:1)
Marcin Kosiorek 75 – Jakub Paprocki 15, Adrian Malicki 88

Orzeł: Jędrzejewski – Pomianowski, Plichta, Gajda, Domińczak – Rembowski cz 80′, Tkacz, Bogus ż, Lepieszka – Kosiorek, Wierzbicki.

Polonia Piotrków: Błażejewski – Kukułka, Kowalczyk, Rodrigo, Jarzembowski – Zaor, Gul, Stęborowski, Rak (75′ Wrona), Paprocki (89′ Kamocki) – Malicki.